Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Arco real estate»: sērijveida dzīvokļu cenas atrodas 2009.gada aprīļa līmenī

2010.gada jūlijā sērijveida dzīvokļu tirgū cenu izmaiņas, kopumā ņemot, nav novērojamas. Cenas sērijveida dzīvokļiem Rīgā jūlijā kopumā palielinājās vien par 0,3%. Tā kā šis skaitlis jau otro mēnesi ir pavisam neliels, var uzskatīt, ka cenu kāpums ir apstājies. Pārsvarā visos lielākajos Rīgas mikrorajonos cenas pavisam nedaudz palielinājušās, portālu «Apollo» informēja «Arco real estate» pārstāve Kristiana Bareika.

Lielākais cenu pieaugums jūlijā vērojams Bolderājā, kur cenas pieauga vidēji par 1,7%. Savukārt Ķengaragā jūlijā vērojams cenu kritums par 1,4%. Ķengaragā pēdējos mēnešos samazinājušās cenas dzīvokļiem lietuviešu un hruščova projekta ēkās. Dzīvokļu cenu samazinājums, kā arī cenu pieauguma apstāšanās skaidrojama ar vispārējās tirgus aktivitātes samazināšanos vasaras mēnešos, līdz ar to dzīvokļu pārdevēji nepaaugstina cenas un vietām tās pat samazina.

Kopš 2010.gada sākuma sērijveida dzīvokļu cenas jau pieaugušas vidēji par 15,9%. Vislielākais cenu pieaugums 2010.gada pirmajā pusgadā vērojams Juglā, Zolitūdē un Āgenskalnā - 19 %. Savukārt vismazākais pieaugums vērojams Pļavniekos - 12% un Ķengaragā - 11%.

2010.gada jūlijā cenas ir 2009.gada aprīļa līmenī, kad vidējā viena m² cena sastādīja 606 EUR/m², bet cenas gada laikā no 2009.gada jūlija ir pieaugušas par 22,3%.

Vidējā sērijveida dzīvokļu cena 2010.gada jūlija mēnesī paaugstinājās līdz 604 EUR/m². Tādējādi cenas vidēji ir par 62,7% zemākas nekā 2007.gada 1.jūlijā, kad vidējā neremontēta sērijveida dzīvokļu cena bija sasniegusi augstāko atzīmi - 1620 EUR/m². Savukārt, salīdzinot ar 2009.gada 1.janvāri, vidējā neremontēta sērijveida dzīvokļu cena kopumā ir samazinājusies par 35,3%.

Dzīvokļa pārdošanas piedāvājumu skaits 2010.gada jūlijā, salīdzinot ar iepriekšējā mēneša līmeni, ir pieaudzis gan lielākajos mikrorajonos, gan citās Rīgas daļās, tai skaitā Rīgas centrālajā daļā. Kopējais piedāvājumu skaits jūlija mēnesī palielinājies par 6%, kas vērtējams kā neliels. Ņemot vērā to, ka jūnija mēnesī piedāvājums samazinājās (-5,1%), uzskatāms, ka piedāvājums pēdējos mēnešos, līdzīgi kā dzīvokļu cenas, nemainās.