Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Varētu nepietikt pabalstiem atvēlētās naudas

Labklājības ministrija (LM) veic aprēķinus, vai ar to naudu, kas ieplānota pašvaldībām garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalsta un dzīvokļa pabalsta izmaksu līdzfinansējumam, šim gadam pietiks. LM valsts sekretāra vietnieks Ingus Alliks laikrakstam «Neatkarīgā Rīta Avīze» sacījis, ka naudas varētu arī nepietikt.

LM no sociālās drošības tīkla stratēģijas naudas veic līdzmaksājumus pašvaldībām divu pabalstu nodrošināšanai trūcīgajiem iedzīvotājiem. Viens no pabalstiem ir garantētā minimālā ienākuma nodrošināšanai, otrs – dzīvokļa pabalsta izmaksai. Tiesa, GMI pabalsta izmaksā valsts palīdz segt vismaz pusi, bet dzīvokļa pabalstam tā ir tikai piektā daļa. Pārējo sedz pašvaldība.

Šogad būtiski aug šiem pabalstiem izlietotās naudas apjoms. Tā pērn GMI pabalsta izmaksai no valsts līdzfinansējums bija 735 554 lati, dzīvokļa pabalstam – 313 894 lati (tiesa, valsts tikai oktobrī sāka līdzfinansēt), šāgada pirmajā ceturksnī tam tērēts attiecīgi 1,4 miljoni latu un 754 194 lati.

«Mēs pašlaik veicam aprēķinus, negribētu veikt asas kustības, pieņemot pārsteidzīgus lēmumus,» laikrakstam atzinis Alliks. Viņš sacīja, ka «viena no iespējām ir pārskatīt sociālā spilvena naudu – vai tur nav kāds atlikums». Otra iespēja, kā tikt pie naudas - meklēt naudu ārpus sociālā spilvena. Tādam mērķim esot ļauts palielināt budžeta deficītu.