Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bojārs no amatiem atbrīvo «Diena» un portāla «Diena.lv» galvenos redaktorus

Ceturtdien izdevniecības [s:34438]no amatiem atbrīvojis laikraksta «Diena» galveno redaktoru Sergeju Ancupovu un portāla «Diena.lv» galveno redaktori Gunitu Ogriņu. Ancupova līdzšinējais pirmais vietnieks Dzintars Zaļūksnis pazemināts amatā un turpmāk «Dienā» ieņems redaktora amatu ar pārbaudes laiku, portālam «Apollo» pavēstīja «Dienas Mediju» sabiedrisko attiecību pārstāve Anna Muhka.

Bojārs savu lēmumu pamato ar «Dienas Mediju» darbinieku 29. jūlija iesniegumu «Diena» padomes priekšsēdētājam Jānim Ogstam un «Diena» valdes priekšsēdētājam Uldim Salmiņam. Iesniegumā «Dienas» darbinieki, satraukti par negatīvu ietekmi uz «Dienas» zīmolu, aicināja nekavējoties no amatiem atbrīvot Ancupovu, Ogriņu un Zaļūksni. Šo iesniegumu atbalstījuši arī citi «Diena» uzņēmumu darbinieki, kā arī daudzi «Dienas» ārštata autori. Atbilde uz šo iesniegumu tika lūgta līdz 2. augustam, bet tā nav saņemta līdz šim brīdim. Šis fakts novedis pie ļoti saspīlētas situācijas laikrakstu redakcijā un uzņēmumā kopumā.

«Es nevaru riskēt ar 200 cilvēku reputāciju, ar laikraksta un uzņēmuma zīmolu, tikai tāpēc, ka «Diena» administratīvā vadība, iespējams, ir bijusi pavirša laikraksta «Diena» redakcijas jaunās vadības izvēlē, turklāt par šiem lēmumiem nav bijusi pietiekama komunikācija ar darbiniekiem.
Man kā Dienas Mediju galvenajam redaktoram ar nožēlu jāatzīst, ka Ancupovs līdz pat šim brīdim nav centies saprasties ar redakciju un strādāt vienotā komandā, kas atstāj negatīvu iespaidu uz uzņēmuma mikroklimatu un laikraksta attīstību. Savukārt Ogriņa nav apliecinājusi, ka ir laba profesionāle,» norāda Bojārs.

Viņš Zaļūksnim došot iespēju sevi vēl pierādīt, jo «šajā cilvēkā redz gan degsmi rūpēties par avīzes nākotni, gan spēju sastrādāties ar ilggadējiem «Dienas» darbiniekiem».

Bojārs tāpat pavēstījis, ka laikraksts «Diena» līdz Saeimas vēlēšanām laikraksta lappusēs nepaudīs jelkādu savu politisko pozīciju. Laikraksta otrā lappuse vairs netiks publicēta ierastajā izskatā, tā piedāvās platformu un diskusiju vietu ikvienai politiskai partijai, kas kandidē Saeimas vēlēšanām. «Ar šo lēmumu es vēlos atbruņot jebkura centienus laikrakstam piekarināt vienalga kāda politiskā spēka birku, jo tas nav pieļaujami. Mēs aizstāvam lasītājus un Latvijas iedzīvotāju intereses un dosim iespēju viņiem pašiem vērtēt politiķu solījumus un rīcības,» norāda Bojārs.

Viņš uzsver, ka īpaši svarīgi tas ir tāpēc, ka priekšvēlēšanu laikā mediju darbību un vārda brīvības ievērošanu Latvijā aktīvi uzrauga ārvalstu mediju, vēstniecību un organizāciju pārstāvji.