Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bolta māte: Useins labos vēl daudzus rekordus

Šī brīža pasaules ātrākais cilvēks Useins Bolts spēs atkal pārspēt savus rekordus, ja vien viņš klausīs savu māti, paziņojusi jamaikiešu sprintera māte Dženifera Bolta.

Bolta savu dēlu cenšoties vienkārši mudināt skriet aizvien ātrāk, un viņas iedrošinājumi kombinācijā ar dēla smago darbu treniņos varētu dot rezultātu un ļautu sprinterim pārspēt jau esošos, neticamos rekordus. Bolta kundze apgalvo, ka viņai ir ļoti labas attiecības ar 23 gadus veco dēlu un viņa cenšas palīdzēt dēlam ar savu padomu, kad tas ir nepieciešams.

«Ja viņš turpinās trenēties kārtīgi, tad viņš skries vēl ātrāk,» izteicās Bolta, kura pati savulaik ir bijusi sprintere.

Viņa atzina, ka nebija pārsteigta par dēla rezultātiem olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātā, kas padarīja Useinu Boltu par vispasaules sporta ikonu: «Es nebiju pārsteigta. Es zinu, ka viņš to var paveikt. Kad ir īstais laiks, viņš dosies uz skrejceļa un parādīs savu labāko sniegumu. Ja tā viņam ir laba diena, tad es zinu, ka viņš var sasniegt jaunu rekordu.«

«Mēs esam ļoti tuvi. Es cenšos viņu iedrošināt. Mums ir labas attiecības, un mēs varam izrunāties kā labi draugi. Man viņam nekas nav jāuzspiež, mēs parunājamies, un viņš pats visu saprot. Ja ir kas tāds, ko viņš nevar, tad viņš man pasaka, ka tas nav viegli izdarāms,» izteicās sprintera māte.

Bolts uzauga laukos, Jamaikas ziemeļos, un viņa ģimenei nebija viegli attīstīt dēla talantu. «Kad viņam bija 12 gadi, viņš gāja pamatskolā un mēs sapratām, ka viņš var skriet ātri. 15 gadu vecumā viņš jau bija vidusskolā un startēja pasaules junioru čempionātā. Pēc tam, kad viņš uzvarēja junioru čempionātā, mēs sapratām, ka viņam var būt nākotne sportā. Tas viņam nāk no abiem vecākiem. Mēs abi arī skrējām, un es domāju, ka viņam tas ir ticis arī gēnos. Mums ir nācies strādāt smagi, lai Useinam būtu viss nepieciešamais,» izteicās Dženifera Bolta.

Useinam Boltam pieder pasaules rekordi 100 un 200 metru distancēs. 100 metru distanci Bolts ir veicis 9,58 sekundēs, bet 200 metros viņa labākais rezultāts ir 19,19 sekundes.

Piektdien Stokholmā Bolts skrejceļā tiksies ar savu tautieti Asafu Pauelu un amerikāņu sprinteri Taisonu Geju. Šie sprinteri pēdējo reizi sacentās plecu pie pleca 2009. gada pasaules čempionātā Berlīnē.