Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jezdakova: cīņai pret ēnu ekonomiku jāmaina sabiedrības uzvedības normas

Lai cīnītos pret ēnu ekonomiku, jāmaina sabiedrības uzvedības normas, žurnālistiem ceturtdien atzina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Nelija Jezdakova.

«Protams, jebkuram ir saprotams, ka ēnu ekonomika pieaug,» apliecināja Jezdakova un norādīja, ka ēnu ekonomikas īpatsvara kāpums ir saistīts ar kontrabandas palielināšanos un ekonomisko situāciju, kuras dēļ nodokļu maksātājiem rodas grūtības samaksāt nodokļus pilnā apmērā.

Jezdakova pauda viedokli, ka, cīnoties pret ēnu ekonomiku, vispirms jāmaina sabiedrības uzvedības normas. «Ja visa sabiedrība sapratīs, ka nodokļi ir jāmaksā un ka tas ir ļoti svarīgi mūsu valstij, būs arī uzlabojumi,» viņa secināja un piebilda, ka liela nozīme ir arī izpratnei par to, kā valsts tērē nodokļu maksātāju naudu.

VID vadītāja arī uzsvēra, ka valdības izstrādātais ēnu ekonomikas apkarošanas plāns ietver daudz dažādu pasākumu, kas vērsti uz nākotni un neiedarbojas īstermiņā.

VID ir finanšu ministra padotībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas nodrošina nodokļu maksājumu un nodokļu maksātāju uzskaiti, valsts nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu iekasēšanu Latvijas teritorijā, kā arī iekasē nodokļus, nodevas un citus obligātos maksājumus Eiropas Savienības budžetam, īsteno muitas politiku un kārto muitas lietas. VID izveidots 1993.gadā.