Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bērnu slimnīcas virtuvē PVD pārkāpumus neatrod

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pēc pārbaudes veikšanas Bērnu klīniskās slimnīcas virtuvē pārkāpumus nav konstatējis, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja dienesta pārstāve Ilze Meistere.

Kā ziņots, kāda bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pacienta vecmāmiņa LNT raidījumā «Tautas balss» izteica aizdomas par pārtikas kvalitāti slimnīcā, jo pēc pusdienu porcijas, griķu un sardeles, apēšanas vairākiem bērniem kļuvis slikti, savukārt slimnīcas vadība uzsvēra, ka pēc veiktajām pārbaudēm nepilnības neesot konstatētas.

Lai gan neviena sūdzība par konkrēto gadījumu nav saņemta un par saslimšanas gadījumiem nav informējis arī Latvijas Infektoloģijas centrs, PVD vakar veica pārbaudi Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ēdināšanas blokā.

«Kopumā slimnīcas virtuve ir apmierinoša, un pārkāpumi, kas varētu apdraudēt pārtikas drošumu, tajā nav konstatēti. Virtuves personāls ir pieredzējis un profesionāls. Sardeles kopā ar griķiem un mērci - kopumā 227 porcijas - bijušas pasniegtas bērniem 31.jūlija vakarā. Sardeļu derīguma termiņš ir 11.septembris, un tās turētas atbilstošā temperatūrā. Savukārt pirms pasniegšanas tās piecas minūtes vārītas verdošā ūdenī, tādēļ jādomā, ka sardeles ēdēju veselību apdraudēt nevarēja. Par to, ka, visticamāk, sardeles nav bijušas pie vainas, liecina arī tas, ka šīs pašas partijas sardeles pasniegtas ēdienreizē arī 2.augustā un pēc tam neviena sūdzība neesot bijusi,» sacīja Meistere.

PVD pārstāve norādīja, ka gremošanas traucējumu iemesls jāskaidro slimnīcas epidemiologiem un mediķiem. Ja rodas aizdomas, ka gremošanas traucējumus izraisījis viens konkrēts faktors, par to jāinformē Latvijas Infektoloģijas centrs.