Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Havana pieprasa svītrot Kubu no ASV terorisma atbalstītāju saraksta

Kuba ceturtdien asi kritizējusi Vašingtonu par tās iekļaušanu ASV terorisma atbalstītāju valstu sarakstā, šādu rīcību nodēvējot par vienu no savstarpējo attiecību iracionālākajiem aspektiem.

«Mēs kategoriski noraidām ASV Valsts departamenta lēmumu atkārtoti iekļaut Kubu starptautiskā terorisma atbalstītāju valstu sarakstā, un pieprasām, lai mūsu valsts nekavējoties tiktu svītrota» no tā, paziņoja Kubas Ārlietu ministrijas direktore Ziemeļamerikas jautājumos Hosefina Vidala.

Kā teikts ceturtdien publiskotajā ASV Valsts departamenta ziņojumā par terorismu 2009.gadā, Kuba «ir ilgstoši palīdzējusi» Kolumbijas kreiso partizānu grupējumiem un spāņu separātistu organizācijai ETA.

Abas šīs kustības iekļautas ASV teroristu grupējumu sarakstā.

Iekļaujot Kubu terorisma atbalstītāju valstu sarakstā, Vašingtona «rada šaubas par tās apņēmību cīnīties ar starptautisko terorismu un uztur vieno no iracionālākajiem aspektiem tās naidīgajā politikā pret Kubu,» tīmekļa vietnē «Cubadebate.cu» raksta Vidala.