Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas mežu ugunsgrēku dūmu mākoņi Latviju nesasniegs

Dūmu mākoņi, kas plašo mežu un purvu ugunsgrēku dēļ aptvēruši lielu daļu Krievijas rietumu daļas, uz Latvijas pusi nevirzās, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra speciāliste Laura Krūmiņa.

Viņa sacīja, ka gaisa kustība piezemes slānī līdz triju kilometru augstumam ir no dienvidaustrumu puses un Latvijā ieplūst gaiss no Ukrainas, bet vēl augstākos atmosfēras slāņos gaisa kustība ir vēl vairāk no rietumiem un piecu kilometru augstumā vēji nes gaisu no Balkānu reģiona.

EUMETSAT satelītattēlos redzams, ka lielākā dūmu koncentrācija ir virs Maskavas reģiona un uz austrumiem no tā un, tā kā tieši virs šā reģiona atrodas anticiklona centrs, gaisa masu kustība ir pavisam lēna un vairāk vērsta uz ziemeļiem, tādēļ Latviju dūmi nesasniegs, vismaz tādā koncentrācijā, kas būtu kaitīga cilvēku veselībai, paskaidroja Krūmiņa.

Atmosfēra virs Krievijas rietumiem ir tik piesārņota, ka dūmu mākoņus var redzēt pat no kosmosa. Meteodienestu satelītattēlos redzams, ka izkliedēti tie ir plašos apgabalos, bet vietām redzami arī atsevišķu ugunsgrēku biezi dūmu mutuļi.

Mežu ugunsgrēku radītā smoga dēļ Maskavas lidostās atcelti vai kavējas desmitiem izejošo un ienākošo reisu. Maskavā smoga dēļ traucēta arī satiksme uz autoceļiem un dzelzceļiem.

Jau vēstīts, ka piektdien Latvijas austrumu daļu sasniedz karstās gaisa masas no Krievijas un sestdien, visticamāk, tiks pārsniegts Latvijas karstuma rekords, jo gaisa temperatūra varētu paaugstināties līdz +36..+37 grādiem.