Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Karstums pieņemas spēkā, vakarā gaidāms negaiss

Nestabilās gaisa masas, kas patlaban cirkulē virs Latvijas teritorijas, šodien pievakarē varētu izraisīt negaisu, liecina Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sbiegtā informācija.

Patlaban jau vietām stipri līst Kurzemes reģionā, taču vēlāk negaiss varētu skart arī pārējo Latvijas daļu.

Tikmēr prognozes par šodien gaidāmo lielo karstumu joprojām paliek spēkā.

Pagaidām Latvijas austrumos gaisa temperatūra jau ir sasniegusi 28 grādus, taču iespējams, ka dienas laikā tā varētu pakāpties līdz pat 35 grādiem, pieļauj sinoptiķi.

Mediķi atgādina par piesardzību, kas karstajā laikā jāievēro ikvienam. Lai izvairītos no karstuma dūriena un karstuma radītā nespēka, ir jāpalielina izdzertā šķidruma daudzums. Ja ārsts ierobežojis uzņemamā šķidruma daudzumu vai ir kāda hroniska saslimšana, jāvaicā ārstam, cik daudz šķidruma ieteicams izdzert. Vislabāk dzert vēsu tēju vai minerālūdeni bez gāzes.

Īpaši bīstama atrašanās saulē ir maziem bērniem. Karstā laikā bērniem ieteicams uzturēties ēnā vai vēsās iekštelpās. Nekādā gadījumā nedrīkst atstāt bērnus vienus pašus mašīnā. Tāpat jāraugās, lai bērns nepārkarstu, guļot ratiņos vai gultiņā, brīdina mediķi.