Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mātes vēlme atgūt glābējsilītē pamesto bērnu noplakusi

Glābējsilītē aprīlī pamestā meitenīte vēl joprojām nav nonākusi ģimenē, bet uzturas institūcijā, aģentūrai BNS apliecināja Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētāja vietniece Inese Ērgle.

Amatpersona norādīja, ka šā mazuļa gadījumā «ir nostrādājis cilvēciskais faktors», jo tā bijusi pirmā reize, kad pamestam bērniņam uzradusies it kā viņa īstā māte. Viņa arī apstiprināja - ja meitenītes māte būtu aktīvi sadarbojusies ar bērna intereses aizstāvošajām institūcijām, bērns, visticamāk, arī būtu nonācis viņas aprūpē.

«Diemžēl mammas rīcība un darbības līdz šim ir bijušas visai fragmentāras. Turklāt izskatās, ka patlaban viņas iniciatīva ir pilnībā noplakusi,» sacīja Ērgle. Tādēļ mazulīte vēl joprojām atrodas institūcijā.

Savukārt diviem pirmajiem glābējsilītē atstātajiem puikām ir paveicies krietni vairāk, un viņi patlaban jau aug ģimenēs.

Jau vēstīts, ka kopš glābējsilītes izveidošanas pagājušā gada rudenī tajā ievietoti kopumā četri mazuļi - divi puikas un divas meitenītes. Pēdējā mazulīte tur nonāca 5.augustā.

Plašāku rezonansi sabiedrībā izraisīja aprīlī glābējsilītē atstātā meitenīte, jo drīz pēc viņas pamešanas Rīgas bāriņtiesā ieradās sieviete, kas sevi nodēvēja par mazuļa māti un pauda gatavību bērnu ņemt atpakaļ.

Bāriņtiesa sievietei uzdeva veikt noteiktas darbības maternitātes fakta pierādīšanai. Sievietei bāriņtiesā bija jāiesniedz ārsta izziņa, ka viņa ir dzemdējusi, kā arī par saviem līdzekļiem jāveic DNS analīzes, tādējādi pierādot, ka viņa patiešām ir glābējsilītē atstātā mazuļa mamma.