Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Prasa pārskatīt sociālo pabalstu piešķiršanas principus

Būtiski pieaug to ģimeņu skaits, kurās pilngadīgie ģimenes locekļi nav motivēti strādāt algotu darbu un izvēlas saņemt pašvaldības sociālo palīdzību GMI un mājokļa pabalstu, savā vēstulē, kas adresēta Labklājības ministrijai, norāda Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Andris Jaunsleinis, raksta laikraksts «Latvijas avīze»

Pašreiz valstī izveidojusies nevienlīdzīga situācija starp personām, kas nodarbinātas un saņem minimālo algu (pēc nodokļu atskaitījumiem apmēram 130 latu), un personām darbspējīgā vecumā, kas nav nodarbinātas. Piemēram, ģimenei, kurā ir divi pieaugušie un trīs bērni un kurai nav legālu ienākumu, tiek piešķirts GMI pabalsts kopsummā 205 lati un vēl mājokļa pabalsts. Cilvēks rēķina, ka viņam izdevīgāk ir saņemt pabalstu nekā strādāt algotu darbu, jo pabalsts ir lielāks par darba algu.

Vienam pieaugušajam GMI pabalsts nav liels – tie ir 40 lati, ar ko izdzīvošanai ir par maz, bet ģimenei, kurā aug vairāki bērni, kam pienākas 45 lati katram, kopējā summa jau ir pietiekami liela.