Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Smoga dēļ Maskavā traucēta gaisa satiksme

Savvaļas ugunsgrēku izraisītā smoga dēļ svētdien Maskavā kavējas desmitiem lidojumu, un aizvien skaļāk izskan arī bažas par sabiedrības veselību.

Kā vēsta ziņu aģentūra ITAR-TASS, aptuveni 2000 pasažieru spiesti gaidīt Maskavas Domodedovas starptautiskajā lidostā, kur kavējas desmitiem reisu.

Šo lidostu, kas atrodas Maskavas dienvidu daļā, smogs skāris vissmagāk, svētdienas rītā kavējoties desmitiem izejošo reisu, bet tikai neliela daļa no plānotajiem ienākušajiem reisiem varēja nolaisties lidostā.

«Pasažieri ir jābrīdina par to, ka kavēšanās ir nenovēršama,» informēja Krievijas aviācijas komisijas pārstāvis Sergejs Izvoļskis, piebilstot, ka reisi kavējas sākot no 30 minūtēm līdz pat vairākām stundām.

Arī citās Maskavas lidostās svētdien atsevišķi reisi kavējas, tomēr tur situācija ir manāmi labāka.

Tikmēr paši maskavieši cenšas kaut uz dažām dienām patverties no smoga pārņemtās pilsētas, un, kā ziņo tūroperatori, šajā nedēļas nogalē bija pilnībā izpārdotas ceļazīmes uz krievu tūristu iecienītajiem galamērķiem, tostarp Ēģipti un Melnkalni.

Gaisa piesārņojuma dienests «Mosekomonitoring» informē, ka oglekļa monoksīda līmenis Krievijas galvaspilsētas gaisā 6,6 reizes pārsniedz pieļaujamo līmeni.

Savukārt mikroskopiskās un neredzamās daļiņas, kas atpūstas no savvaļas ugunsgrēku pārņemtajām vietām, gaisā ir 2,2 reižu vairāk, nekā pieļaujams.

Maskavas iedzīvotāji un viesi cenšas aizsargāties no smoga, valkājot medicīniskās maskas, vai pie sejām pieliekot mitras lupatiņas. Tomēr mediķi norāda, ka vislabākais veids, kā pasargāt savu veselību, ir palikt mājās.

Savvaļas ugunsgrēki, kas līdz šim laupījuši jau 52 cilvēku dzīvības, joprojām turpina izplesties Krievijas vidienē, informē Ārkārtas situāciju ministrija.

Tikmēr meteorologi brīdina, ka arī turpmākajās dienās karstums neatstāsies.