Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaunais VID ģenerāldirektores vietnieks, lai tiktu pie amata, iespējams, šmaucies

Pagājušajā nedēļā VID ģenerāldirektores vietnieka nodokļu jomā amatā ieceltais Aigars Undzēns, iespējams, pie jaunā amata ticis negodprātīgā veidā, šovakar, atsaucoties uz neoficiāliem avotiem, vēsta LTV raidījums «De facto».

Vairāki avoti raidījumam esot apliecinājuši, ka konkursa gaitā Undzēns rīkojies visai skolnieciski, proti, mēģinājis vai pat ieguvis gaidāmā svešvalodu testa jautājumus.

Undzēns testa jautājumus esot  lūdzis iegūt kādam konkursa komisijas darbiniekam, kurš vēlāk par notikušo komisijas sēdē neveiksmīgi centies ziņot VID ģenerāldirektorei Nellijai Jezdakovai.

Jezdakova apgalvoja, ka neko par to nezina,  taču sola izskanējušās ziņas pārbaudīt. Vēlāk dienesta vadītāja  netieši tomēr atzinusi, ka, iespējams, bijuši darbinieku mēģinājumi viņu brīdināt par negodīgo konkursantu, taču viņa teikto līdz galam neesot sapratusi.

VID ģenerāldirektore raidījumam arī apgalvoja, ka pēdējā brīdi mainīti angļu valodas testa uzdevumi, taču, vai tas darīts aizdomu par iespējamu jautājumu noplūšanas dēļ, atbilde bijusi izvairīga.

Jaunais Jezdakovas vietnieks pārmetumus noraida, apgalvojot, ka testa rezultātus nav mēģinājis iegūt.

«De facto» gan norāda, ka ir vēl kāda nianse, kas liek domāt, ka īsti mierā ar Undzēna rīcību komisija nav bijusi. Konkursa uzvarētājs jāsaskaņo ar finanšu ministru un sākotnēji Einaram Repšem (JL) nosūtīti divu it kā vienlīdz spēcīgu kandidātu vārdi. Neoficiāli avoti raidījumam norādīja, ka tas darīts tieši iespējamās negodprātīgās rīcības dēļ.

Konkursa dokumentos par to neparādās ne vārda. Ar abiem kandidātiem ministrs vēlāk ticies, taču tos esot atzinis par vienlīdz spēcīgiem, un Jezdakovai uzdevis izvēlēties vienu konkursa uzvarētāju. Ministra preses sekretārs Aleksis Jarockis raidījumam apgalvoja – ja būtu kādas šaubas par konkrētā kandidāta reputāciju, ministrs šo kandidatūru nebūtu saskaņojis.

Ar Undzēna apstiprināšanu jaunajā amatā Jezdakova tomēr nesteigsies. Šobrīd viņam vēl esot pietiekami daudz darba administratīvajā departamentā.