Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sudraba norāda uz Nacionālās bibliotēkas būvniecības patieso izmaksu slēpšanu

Nacionālās bibliotēkas gadījumā tika pārskatīts projekts, jo Valsts kontrole parādīja, ka šajā projektā izdevumi vismaz astoņdesmit miljonu apjomā ir iekļauti nepamatoti un tāpēc vajag pārskatīt izmaksas, — intervijā laikrakstam «Neatkarīgā Rīta Avīze» atklāj valsts kontroliere Inguna Sudraba.

Bibliotēkas projektā ir ieprojektētas telpas, kas netiks racionāli noslogotas, kas saistītas ar kopējām apspriežu telpām, administratīvām vajadzībām utt. Šo projektu varēja samazināt, un tas tiek samazināts, uzsver Sudraba.

Pēc valsts kontrolieres teiktā, publiskojot informāciju par to, cik bibliotēka maksā, netika parādītas visas izmaksas. Publiskajā telpā visu laiku tika parādīta tikai daļa no kopējām izmaksām — tās, kas nepieciešamas, lai uzbūvētu galveno bibliotēkas ēku.

«Es pat teiktu, ka informācija tiek slēpta, nepasakot patiesās, kopējās bibliotēkas uzbūvēšanas izmaksas, jo blakus galvenajai ēkai bija paredzēta ēka, lai nodrošinātu siltumu, vēdināšanas režīmus. Ja es pareizi saprotu pēc informācijas, ko mēs esam saņēmuši no Kultūras ministrijas, tad, apspriežot revīzijas rezultātus, tiek pārskatīts viss projekts, lai šīs komunikācijas, kas nepieciešamas ēkas uzturēšanai, ievietotu galvenajā ēkā,» skaidro Sudraba.

Arī Dienvidu tilta revīzijā Valsts kontrole pārbaudīja tikai tos jautājumus, par kuriem tai ir profesionāla kapacitāte. Celtniecībā ir ļoti grūti pārbaudīt materiālu izlietojumu, īpaši pēc tam, kad darbi ir pabeigti. Bet Dienvidu tiltā 27 miljoni nepamatotu tēriņu tika atklāti, vispār nevērtējot būvniecības izdevumus par materiālu lietošanas apjomiem un izcenojumiem.