Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Līvānu novadā piedzīvota pēdējo desmitgažu spēcīgākā vētra

Svētdien pēcpusdienā Līvānu novadā - Rožupes, Rudzātu un Sutru pagastos - vētra izdarījusi milzīgus postījumus. Gājuši bojā mājlopi, krītoši koku zari sadragājuši tehniku un automašīnas, pārrāvuši elektrolīnijas. Dzīvojamām mājām un saimniecības ēkām norauti jumti, izgāzti simtgadīgi ozoli un salocītas ceļazīmes, portālu «Apollo» informēja Līvānu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Kraukle.

Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods atzīst, ka cilvēki ir izmisumā, jo daudziem nav kur dzīvot – mājām norauti jumti, dažā saimniecībā no šķūņa palikusi tikai dēļu kaudze, izpostīti sējumi, augļudārzi un meži. Šādu vētru neatceras pat gados vecākie cilvēki.

Izgāzti pat simtgadīgi ozoli, krītošie zari sadragājuši lauksaimniecības tehniku un nosituši mājlopus. Par laimi vētrā nav cilvēku upuru, taču daudzi dabas stihiju pārcietuši lielās izbailēs, iesprostoti automašīnās.

Līvānu iedzīvotāji izmisumā par izpostītajām ēkām masveidā griežas novada pašvaldībā, kas ir apņēmusies palīdzēt iedzīvotājiem. Tiek solīts, ka visiem, kam vētra nopostījusi dzīvojamās mājas, tiks sagādāts kokmateriāls jumta konstrukciju atjaunošanai.

Ar Vaivoda rīkojumu ir izveidota ārkārtas komisija, kas apsekos situāciju saimniecībās, kas cietušas vētrā, un apkopos radušos zaudējumus.

Līvānu novada pašvaldība pēc palīdzības vērsīsies arī valsts līmenī, jo iedzīvotāji šajā ārkārtas situācijā vārda tiešajā nozīmē ir palikuši bez jumta virs galvas, sacīja pašvaldības vadītājs.