Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievija lūdz palīdzību ugunsgrēku dzēšanā. Latvija gatava sūtīt 12 glābējus

Krievijas vēstnieks Aleksandrs Vešņakovs pirmdien tikšanās laikā ar iekšlietu ministri Lindu Mūrnieci (JL) un Valsts ungunsdzēsības un glābšanas dienesta šefu Ainaru Penci lūdzis Latvijas palīdzību ārkārtas situācijas Krievijā noregulēšanā, ko izraisījuši plašie mežu ugunsgrēki.

Krievijas vēstnieks iekšlietu ministrei un VUGD priekšniekam iesniedza notu, kurā uzskaitīti dažādi tehniskie līdzekļi, kas ir vitāli nepieciešami, lai normalizētu situāciju Krievijā, informē Iekšlietu ministrijā.

Nepieciešamo tehnisko līdzekļu skaitā ir mežu kultivatori, individuālie aizsargtērpi, elpošanas aparāti, sūkņi, moduļa tipa mobilie dzēšanas sūkņi un citi līdzekļi.

VUGD priekšnieks informēja Krievijas vēstnieku, ka patlaban dienests gatavs uz Krieviju nosūtīt divas pilnībā aprīkotas autocisternas, kurās ir izvietoti gandrīz visi tehniskie līdzekļi, ko Krievijas puse lūdz. Tāpat dienests gatavs nosūtīt arī personālu 12 cilvēku sastāvā.

Tikšanās laikā abas puses vienojās, ka VUGD nekavējoties sazināsies ar Krievijas Ārkārtējo situāciju ministriju un saskaņos, kurus tehniskos līdzekļus no Krievijas lūgtā, Latvija var nosūtīt mežu ugunsgrēku dzēšanai.

Ja Krievijas Ārkārtējo situāciju ministrija piekritīs, tad nekavējoši tiks uzsākta izbraukšanas dokumentu kārtošana un Latvijas ugunsdzēsēji jau šodien dosies uz Krieviju.

VUGD preses pārstāve Inese Veisa aģentūrai LETA pieļāva, ka izbraukšana uz Krieviju, visticamāk, varētu notikt rīt, 10.augustā, no rīta. Lai gan iepriekš tika pieļauts, ka uz kaimiņzemi mūsu ugunsdzēsēji varētu doties jau šodien, patlaban ir skaidrs, ka tik ātri vīzas un apdrošināšanas dokumentus nevarēs nokārtot.

Uzmanību uz Krievijas izteikto lūgumu savā tvitera kontā vērš arī Valsts prezidents Valdis Zatlers. Viņš norāda, ka viņa plānotās vizītes Maskavā laikā iecerēts parakstīt līgumu par sadarbību ārkārtas situāciju seku likvidēšanā. «Ja līgums būtu jau šobrīd, sadarbība būtu vēl efektīvāka,» min prezidents.