Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Amatpersona: Krievija pieredz tās 1000 gadu vēstures briesmīgāko karstumu

Tik briesmīgu karstuma vilni kā šovasar ar tam sekojošo sanitārijas un zemkopības krīzi Krievija nav pieredzējusi visā tās 1000 gadu pastāvēšanas vēsturē, atzina Krievijas meteoroloģiskā dienesta «Rosgidromet» vadītājs Aleksandrs Frolovs.

«Kopš mūsu valsts izveidošanas laikiem, varētu teikt, pēdējo 1000 gadu laikā, šādu karstuma vilni neesam pieredzējuši nedz mēs, nedz mūsu senči,» norādīja amatpersona. «Šis ir pilnīgi unikāls fenomens. Mūsu arhīvos nav novērojumu par ko tādu.»

Jūlijā un augustā Krievijā tika reģistrēti temperatūras rekordi, bet pēdējās dienās Maskava ietīta ugunsgrēku dūmu smogā, kādu galvaspilsētas iedzīvotāji nespēj atcerēties.

Karstajā laikā mirstība divkāršojusies, pirmdien atzina Maskavas veselības aizsardzības departamenta vadītājs Andrejs Zeļcovskis.

«Parasti katru dienu Maskavā mirst 360 līdz 380 cilvēki, taču tagad šis skaitlis ir aptuveni 700,» aģentūrai «RIA Novosti» sacīja Zeļcovskis.

No 1500 vietām pilsētas morgos ir aizņemtas 1300, norādīja amatpersona.

Mediji ziņo, ka pārtikušie maskavieši pavada naktis viesnīcās, kurās ir gaisa kondicionieri, un apsūdz varas iestādes, ka tās slēpj vides katastrofas patiesos apmērus un ar smogu saistīto mirstību un saslimšanas.

«Varas iestādes nepublisko statistiku, lai slēptu savu nekompetenci,» laikraksts «Kommersant» citē kādu vārdā neminēta apbedīšanas biroja vadītāja teikto. «Morgi un krematorijas ir pārpildīti.«

Karstuma vilnis izraisījis nacionāla apmēra katastrofu, kas ietekmējusi visas dzīves jomas. Tas izpostījis 10 miljonus hektāru lauksaimniecības zemes, un valdība izsludinājusi aizliegumu eksportēt labību.