Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lembergs: pret mani sākta kārtējā nomelnošanas kampaņa

Ventspils mērs Aivars Lembergs («Latvijai un Ventspilij») uzskata, ka šorīt interneta vietnē «[s:34496]» publiskotās iespējamās Anrija Lemberga bankas kontu izdrukas ir «kārtējā nomelnošanas kampaņa» pirms gaidāmajām 10.Saeimas vēlēšanām.

«Šodien Latvijas Republikā ir sākta kārtējā Aivara Lemberga un viņa dēla nomelnošanas kampaņa jeb melnais PR. Tādu pašu kampaņu «Pilsētai un pasaulei» organizēja pirms četriem gadiem. Šīs kampaņas organizētāji ir Lato Lapsa un [Aleksandrs] Niklass, bet to finansē [Oļegs] Stepanovs un [Olafs] Berķis. Es būtu izbrīnījies, ja tāda antilemberga kampaņa netiktu organizēta,» aģentūrai LETA savu viedokli pauda Aivars Lembergs.

Aivars Lembergs sacīja, ka «neiepriecinās» savus politiskos pretiniekus un tiesā par nomelnošanu ne pret vienu nevērsīsies.

Lai sniegtu priekšstatu par saviem ienākumiem, Aivars Lembergs aģentūru LETA informēja, ka laika periodā no 2001. līdz 2006.gadam viņa ienākumi bijuši 25,4 miljoni latu, tajā skaitā 11,7 miljoni latu no tiem gūti dividenžu veidā.

Lembergs uzsvēra, ka savulaik viņa dēls Anrijs aktīvi piedalījies biznesa veidošanā, līdz ar to viņam bijuši zināmi privāti izdevumi.

www.rokasgramata.com

Kā vēsta mājaslapas autori, pirms dažiem mēnešiem viņu rīcībā nonākuši vairāki desmiti tūkstošu dokumentu lappušu - pašmāju un ārzonu kompāniju dokumenti, banku kontu izraksti, amatpersonu, uzņēmēju, vietējo un ārvalstu advokātu liecības utt. Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, interneta vietnes autoru rīcībā varētu būt nonākuši pašlaik Rīgas apgabaltiesā skatītās tā dēvētās Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietas materiāli.

Kā pirmo mājaslapas autori piedāvā «dokumentālu stāstu» ar nosaukumu «Anrija uzdzīve» par to, «kā savas dienas vada, ēd, dzer un izklaidējas mūsu «zelta jaunatnes» tipisks pārstāvis». Interneta vietnes autori uzsver, ka precīzi identificēt šo cilvēku, «protams, nevaram», taču viņiem esot zināmas aizdomas - «vai tik šis nav kāds indivīds, kurš kopā ar savu tētuku ir apsūdzēts smagu finanšu noziegumu izdarīšanā? Jeb vienkārši runājot - pamatīgā savas valsts apzagšanā?"

Interneta vietnē publiskotie papīri, ja vien tie nav falsificēti, vēsta, ka šī «dokumentālā stāsta» galvenais varonis no kāda Aivara Lemberga vairāku gadu gaitā kontu papildināšanai un dāvinājumos, iespējams, saņēmis vairāk nekā 8 miljonus latu - sākot ar pārskaitījumiem 200 000 latu apmērā un beidzot ar 3 miljonu latu dāvinājumu.

Tajā pat laikā, piemēram, kādam Aivaram Lembergam aizdoti 3,5 miljoni latu, bet kādam Ansim Sormulim «saskaņā ar aizdevuma līgumu» pārskaitīti 1,3 miljoni latu. Pāris tūkstoši latu saskaņā ar internetā publiskoto informāciju varētu būt pārskaitīti arī kādai Madarai Repšei ar norādi «kredīts līdz 31.12.2005».

Lemberga advokāts Aldis Alliks aģentūrai LETA solīja iepazīties ar publikācijām minētajā mājaslapā, sakot, ka neko par to nezina. Advokāts sacīja, ka šodien viņam to izdarīt nebūšot iespējams, pieļaujot, ka viņš ko vairāk varēšot pateikt rīt.