Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jūlijā nedaudz samazinājies jaunu reģistrēto auto skaits

Šā gada jūlijā Latvijā reģistrēts 541 jauns automobilis, kas salīdzinājumā ar šā gada jūnijā reģistrētām 556 automašīnām liecina par nelielu kritumu nozarē, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja Latvijas Pilnvaroto Autotirgotāju asociācijā (LPAA).

Tajā pašā laikā asociācija norāda, ka šā gada septiņos mēnešos reģistrēti 2589 jauni vieglie automobiļi, kas ir par 4% mazāk nekā šajā pašā periodā pērn.

LPAA informē, ka reģistrēto automobiļu skaits joprojām ir par 4% mazāk nekā 2009.gada attiecīgajos mēnešos, taču šie skaitļi norāda uz mērķtiecīgu tirgus atveseļošanos.

LPAA prezidents Andris Kulbergs norāda, ka 43% gadījumu automašīnas iegādātas, izmantojot līzinga kompāniju pakalpojumus.

Tajā pašā laikā LPAA prezidents ir piesardzīgs attiecībā uz darījumu skaita īpatsvara pieaugumu. «2006.gadā un 2007.gadā, kad auto nozarē tika piedzīvots straujākais kāpums, 88% visu automašīnu tika iegādātas, izmantojot finanšu pakalpojumus - līzings, kredīts vai cita veida finansējums. Rietumeiropā šis īpatsvars ir 50-55% no visa pārdoto automobiļu skaita, jo Rietumeiropā cilvēki iegādājas auto no iekrājumiem, bet Latvijā šādas kultūras nav, un cilvēkiem nav no kā veidot šos uzkrājumus,» uzsver Kulbergs.

LPAA informācija liecina, ka 25% gadījumu jaunus auto iegādājas fiziskas personas, 35% automobiļu iegādāti kā uzņēmumu autoparks. «Tā, piemēram, jūlijā 84 automašīnas reģistrētas autoīres uzņēmumiem kā reakcija uz 30% pasažieru pieaugumu starptautiskajā lidostā «Rīga», tāpat 24 automašīnas iegādājusies taksometru firma, bet 26 - telekomunikāciju uzņēmums. Vismaz 26% reģistrēto jauno auto tiek eksportēti, kas gan ir mazāk nekā iepriekšējos mēnešos,» teic Kulbergs.

Šā gada pirmajos septiņos mēnešos visvairāk pārdoti «Volkswagen» markas automobiļi - 424, tai seko «Toyota» ar 375 automašīnām, «Renault» - 240, «Peugeot» - 175 un «Škoda» - 151.

Jau ziņots, ka šā gada jūnijā Latvijā reģistrēti 556 jauni automobiļi, kas ir par 17% mazāk nekā 2009.gada jūnijā, taču par 212 automašīnām vairāk nekā šī gada maijā, kad tika reģistrētas 344 jaunas auto mašīnas, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociācijas (LPAA) valdes priekšsēdētājs Olafs Ozols.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) datiem jūnijā reģistrēts tikpat daudz jaunu vieglo auto kā janvārī un februārī kopā.

Latvijā vairāk reģistrētas «Toyota», «Volkswagen», «Renault», «Škoda» un «Peugeot» automašīnas, tomēr saskaņā ar LPAA datiem lielu daļu «Renault» un «Peugeot» automašīnu reģistrācijas datos veido atpakaļizvešana (reeksports). Tā, piemēram, «Peugeot» automobiļu tirdzniecības apjomi pirmajā pusgadā palielinājušies par 318% jeb 113 automašīnām, salīdzinot ar 2009.gada pirmajiem sešiem mēnešiem, kad tika reģistrēti vien 27 šīs markas automobiļi.