Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Skolotājiem var palielināties atalgojums

Jaunajā mācību gadā nedaudz palielināsies finansējums, kas «seko» vienam skolēnam, tas nozīmē, ka arī skolotāji varētu nopelnīt vairāk, otrdien ziņo laikraksts «Diena».

Ja nelielais finansējuma pieaugums tiks izdalīts skolotājiem «uz galviņām», viņu atalgojums pieaugšot tikai par dažiem latiem, taču lielākas izmaiņas būšot to pedagogu maciņā, kuri strādā pašvaldībās un skolās, kurās ir daudz skolēnu un veiktas nepieciešamās reformas, laikrakstam atzinis Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretārs Mareks Gruškevics.

Patlaban skolotāja alga ir 250 latu pirms nodokļu nomaksas par vienu darba likmi. Taču pedagogiem vēl ir iespējas papildus saņemt piemaksas, piemēram, par klašu audzināšanu.

Dažas pašvaldības spējušas pārdalīt resursus un palielināt arī skolotāju algu – dažviet skolotāji par vienu darba likmi saņem nevis 250 latu, bet 280 vai 290 latu.

Pagājušajā mācību gadā Latvijas pedagogs par vienu darba likmi un papildu atalgojamajiem darbiem saņēma vidēji 391 latu, informē ministrijā.

Gruškevics uzsver, ka «pilnīgi droši algas likme netiks paaugstināta», un skolotāju atalgojums varētu pieaugt tikai uz piemaksu rēķina.

Vienlaikus pedagogu arodbiedrība gatavojas diskusijai par to, vai nebūtu jāmaina pedagogu algu aprēķināšanas sistēma, pārejot uz 40 stundu darba nedēļu kā citās profesijās.