Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā ir dārgākais cukurs Eiropas Savienībā

Tieši tā iemesla dēļ, ka Latvijā vairs netiek ražots cukurs, tā cena mūsu valstī ir vislielākā starp visām Eiropas Savienības valstīm.

Intervijā Latvijas Radio Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Ingūna Gulbe sacīja, ka absolūti nepareizi ir uzskatīt, ka Latvijā kopumā ir visdārgākā pārtika Eiropā. Tomēr ir atsevišķi produkti, kas pie mums ir dārgāki. «Piemēram, cukurs Latvijā ir dārgākais ES,» sacīja viņa.

Gulbe norāda, ka cukura cena ir tieši saistīta ar faktu, ka Latvijā to vairs neražo. «Mums nav uz vietas, mums jāatved. Un tas sadārdzina,» sacīja viņa.

Runājot kopumā par pārtikas cenām, Gulbe sacīja, ka ir pārtikas cenu salīdzinājumi ir diletantiski. «Cilvēki ieiet veikalā un salīdzinām cenas. Tas ir diletantiski,» pauda viņa, norādot, ka ir vairāki būtiski aspekti, kas neļauj šādā veidā salīdzināt pārtikas produktu cenas.