Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ārvalstu prese ugunsgrēkus Krievijā salīdzina ar Černobiļas katastrofu

Ārvalstu prese Krievijas ugunsgrēkus salīdzinājusi ar katastrofu Černobiļā, kas savulaik spēlēja nozīmīgu lomu PSRS krišanā, vēstī «[s:34511]».

«Ouest-France» raksta, ka ugunsgrēki pierādījuši - valsts pārvaldes sistēmā kopš 1986. gada nekas nav mainījies, un valsts, iespējams, atrodas jaunas krīzes priekšā. Valdība šajā situācijā izskatās apjukusi un neefektīva, bet Krievijas iedzīvotāji jūtas «pamesti likteņa varā». Maskavu pametuši ne tikai pilsētas mērs, bet, kā apgalvo Maskavas iedzīvotāji, arī visa politiskā elite, kas Krievijas pilsoņu šā brīža bēdas un apjukumu jau drīzumā var pārvērst naidā, raksta medijs.

Tieši šī situācija pierāda, ka ar centralizētās varas sistēmu ar bijušo valsts prezidentu, šā brīža premjerministru  Vladimiru Putinu priekšgalā, kaut kas nav kārtībā, raksta medijs.

«Putins apgalvo, ka viss tiekot kontrolēts un sola ugunsgrēkos cietušajiem jaunas mājas un kompensācijas, taču korupcijas, valdošās politiskās elites vienaldzības pret tautu un pārlieku centralizētās varas  dēļ palīdzība reģionos tiek piegādāta ar milzīgu novēlošanos,» norāda «Ouest-France».

«Ouest-France» atzīmē, ka pagaidām vēl pāragri spriest, vai dabas katastrofa un valdības nespēja ar to tikt galā novedīs pie radikālām  politiskām izmaiņām Krievijā. «1986. gadā impērija bija agonijā. Šobrīd ienākumi no dabas resursu tirdzniecības stimulējuši Krievijas ekonomiku, tomēr problēmas joprojām palikušas tās pašas. Izskatās, ka iedzīvotāju labklājība vai elementāra drošība, nav Krievijas valdības prioritātes,» raksta «Ouest-France».

Savukārt ekologi brīdina, ka būtu jāpievērš īpaša uzmanība tiem ugunsgrēku skartajiem reģioniem, kuros ugunsgrēku dēļ gaisā var nonākt radioaktīvās vielas. Tie ir Krievijas rajoni, kurus 1986. gadā skāra Černobiļas katastrofas radiācijas mākonis.