Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Ražots Latvijā» līderis nav zinājis par apvienības deputātu kandidātu problēmām ar likumu

Viens no partiju apvienības «Ražots Latvijā» līderiem Agris Sūna nav zinājis, ka diviem apvienības deputātu kandidātiem ir bijušas problēmas ar likumu, kādēļ viņi nedrīkstēs kandidēt Saeimas vēlēšanās.

Sūna aģentūrai BNS teicās nezinām, ka apvienības deputāta kandidāts Sergejs Simčaks ir agrāk tiesāts un Zigfrīdam Laicānam būtu psihiskas dabas problēmas.

«Ja viss būs pierādīts, ka viņiem ir pārkāpumi, tad viņi jāņem ārā no saraksta. Jāatvainojas un pie viena jāteic, ka ir caurums likumā, ka man nav iespējams pārbaudīt cilvēkus, kas iekļauti sarakstā. Patlaban ir jāpaļaujas uz godaprātu,» norādīja Sūna.

Laicāns bijis zināms kā aizsargu idejas aktīvists un policistam Sūnam nekad nav radušās aizdomas, ka Laicānam bijušas psihiskas vai ar likumu saistītas problēmas.

Savukārt Simčaku Sūna nepazīstot, un viņš arī nezinot, par ko sodīts šis kungs.

1943.gadā dzimušā Laicāna skaidrojums aģentūrai BNS par viņa problēmām ar likumu gan bija visai juceklīgs. Neizdevās iegūt arī sakarīgu skaidrojumu par to, vai viņam bijušas psihiskas problēmas.

1996.gadā viņš bijis aizsargos un šajā gadā viņu arestēja par ieroča nelikumīgu turēšanu. Zināmu laiku viņu paturēja cietumā. Pēc tam, lai paglābtos no cietuma, viņš brīvprātīgi devies uz psihiatrisko slimnīcu. Lieta gan vēlāk tikusi izbeigta.

«Mani izlaida laukā, nosvinēju Jāņus un brīvprātīgi aizgāju uz trakomāju,» klāstīja Laicāns. To, kā viņš varēja slimnīcā nosimulēt psihiskas problēmas, Laicāns nevarēja atbildēt. «To es diemžēl nevaru pašreiz atbildēt,» viņš sacīja. Sarunas laikā vēlreiz jautājot, kā tad viņam tas izdevās, Laicāns atbildēja - «nu tas, kas bija, tas bija».

Kad Laicāns slimnīcā izveseļojies, viņam noņemta nepieskaitāmība.

Laicāns arī domā jau tuvākajās dienās apmeklēt CVK, lai cīnītos par savu taisnību.

Jau vēstīts, ka 10.Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu pārbaudēs secināts, ka vairāki kandidāti slēpuši ziņas par savu sadarbību ar LPSR Valsts drošības komiteju, savukārt pieciem sarakstos iekļautajiem deputāta krēsla pretendentiem nav tiesību piedalīties Saeimas vēlēšanās.

Uz apvienības «Ražots Latvijā» deputātu kandidātu Zigfrīdu Laicānu attiecas Saeimas vēlēšanu likuma ierobežojumi, kas noteic, ka Saeimas vēlēšanām nevar pieteikt par kandidātiem un Saeimā nevar ievēlēt personas, kuras Krimināllikumā paredzētā nodarījuma izdarīšanas laikā atradušās nepieskaitāmības stāvoklī, ierobežotas pieskaitāmības stāvoklī vai arī pēc noziedzīga nodarījuma izdarīšanas saslimušas ar psihiskiem traucējumiem, kas tām atņēmuši iespēju saprast savu rīcību vai to vadīt, un kurām sakarā ar to piemērots medicīnisks piespiedu līdzeklis vai arī lieta izbeigta bez šāda piespiedu līdzekļa piemērošanas.