Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pasaule jaunas šausminošas epidēmijas priekšā

Pasaule, iespējams, ir jaunas, šausminošas epidēmijas priekšā – neskatoties uz nelielo skaitu saslimušo, britu mediķi jau ceļ trauksmi, jo parādījusies jauna baktērija NDM-1, pret kuru ir bezspēcīgas lielākā daļa medicīnā izmantojamo antibiotiku, turklāt tā ļoti viegli tiek pārnēsāta no cilvēka uz cilvēku, vēstī «[s:34518]». 

Lielbritānijā šobrīd notiek jaunās baktērijas izpēte. Šeit konstatēti 37 saslimšanas gadījumi, taču ārsti ir pārliecināti, ka baktērija var drīzumā kļūt par globālu problēmu.

Ekspertu komanda jauno baktēriju konstatējuši Lielbritānijā, Indijā, Pakistānā un Bangladešā, un uzskata, ka tas sastopams arī citās valstīs.

Lielākā daļa saslimušo pacientu veikuši plastiskās operācijas, vēža operācijas un orgānu transplantācijas Āzijas valstu slimnīcās.

Baktērija nodara ļaunumu tādā veidā, ka uz pacientu pārstāj iedarboties antibiotikas, ko var «izmantot» citas slimības.

Eksperti gan uzskata, ka paniku celt ir pāragri – ja baktēriju nav iespējams izārstēt ar tradicionālajām metodēm, tad jāmeklē jaunas.

Ziņas par jauno baktēriju pašas par sevi ir pat bīstamākas nekā pati baktērija, jo daudzi cilvēki profilakses nolūkos sākuši dzert zāles, kas arī var izraisīt nopietnas veselības problēmas.