Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī Ukrainā gatavi atteikties no «destruktīvā vārda» «milicija»

Ukraina gatavojas sekot Krievijas piemēram un atteikties no nosaukuma «milicija», atzinis Ukrainas  Iekšlietu ministrijas pārstāvis Konstantīns Stognijs.

Ministrijā pašlaik esot izveidota darba grupa, kuras uzdevums būs noskaidrot – cik izdevīgs šis pasākums būtu no finansiālā viedokļa. Tomēr Ukrainai nederot «milicijas» aizstāšana ar «policiju», kā to gatavojas darīt Krievija. Ar šo vārdu saistoties sliktas asociācijas, vēstī «Newsru.ua», atsaucoties uz Ukrainas medijiem.

Par to, kādā vārdā vislabāk dēvēt Ukrainas miličus, būšot iespējams apspriest internetā. Par iespējamo milicijas nosaukuma maiņu varas iestāžu pārstāvju domas gan dalās. Vieni uzskata, ka vispirms būtu jāveic vērienīgas reformas Ukrainas Iekšlietu ministrijas sistēmā un tikai pēc tam varētu domāt par nosaukuma maiņu.

Savukārt par atteikšanos no «milicijas» ir Ukrainas Iekšlietu ministra bijušais vietnieks Mihails Korņienko, kurš uzskata, ka «policija» ir gana piemērots nosaukums, jo vārds cēlies no sengrieķu vārda «polis», kura nozīme ir «valsts», «pilsēta». Turpretī vārds «milicija» cēlies no latīņu «militia», kas nozīmē «karaspēks», tas derot tikai revolūcijas apstākļos.

Arī astrologiem ir savs viedoklis – pats burts «m» esot ļoti mistisks. Tas nesot graujošu, destruktīvu, birokrātisku spēku, kas, iespējams, esot iemesls korupcijai, izspiešanai un krāpšanām.

Astrologi uzskata, ka būtu ļoti labi, ja šai organizācijai tiktu dots nosaukums, kas sāktos ar burtu «g», «z» vai «ž». Astrologi apgalvo, ka līdz ar «milicijas» pārdēvēšanu par «žandarmēriju» pavisam noteikti izzustu korupcija.