Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atklāj vairāk nekā 3 tonnas kafiju «Merrild» ar viltotu derīguma termiņu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ziņo, ka SIA «Balstor» noliktavā Rīgā atklājis vairāk nekā trīs tonnas kafijas «Merrild» ar viltotu derīguma termiņu. Viltotās kafijas izplatīšana apturēta, un uzņēmumam tā jāatsauc no tirdzniecības.

Noliktavā ierodoties Finanšu policijas un PVD pārstāvjiem, daļa kafijas iepakojumu jau bija pārmarķēta ar jaunu derīguma termiņu, daļai oriģinālais derīguma termiņš bija notīrīts, bet jauns vietā uzspiests vēl nebija.

SIA «Balstor» kafiju «Merrild» ar beigušos derīguma termiņu iegādājies no kāda PVD nereģistrēta uzņēmuma.

«Balstor» noliktavā konstatēti arī citi pārtikas produkti – sausās zupas, konfektes un citi produkti ar beigušos derīguma termiņu.

Apturētā kafija «Merrild» uzņēmumam būs jānosūta iznīcināšanai, savukārt SIA «Balstor» par pārtikas produktu derīguma termiņu viltošanu, saskaņā ar normatīvajiem aktiem, tiks piemērots 10 – 500 latu naudassods. Tomēr lielākos zaudējumus negodīgajam uzņēmumam veidos izņemtā un iznīcināmā prece.

«Ir ļoti nepatīkami, ka Latvijas veikalus un iedzīvotājus ir maldinājuši krāpnieki, un viņi ir saņēmuši produktu, kas neatbilst «Merrild» kvalitātei un standartiem. Īpaši nepatīkami, ka maldināti ir cilvēki, kas iecienījuši «Merrild» kafiju un lieto to ikdienā,» norāda «Merrild Kaffe» pārstāvis Baltijā Dzintars Līcis.

«No otras puses ir jāuzteic operatīvais PVD darbs. Pateicoties PVD aktīvai rīcībai ir pārtraukta viltotās kafijas izplatīšana Latvijā,» norāda Dzintars Līcis.

Viltotās kafijas izplatīšana ir pārtraukta un tā ir atsaukta no tirdzniecības. Joprojām tirdzniecības vietās ir pieejama kvalitatīva «Merrild» kafija oriģinālajā atbilstošajā iepakojumā.