Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Svītrotie deputātu kandidāti sodīti par ekonomiskiem noziegumiem

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) atklājusi, par kādiem pārkāpumiem sodīti no deputātu kandidātu sarakstiem svītrotie cilvēki.

CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa aģentūrai BNS paskaidroja, ka šī informācija ir publiska saskaņā ar likumu «Par tiesu varu».

Iekšlietu ministrijas Informācijas centra sniegtā izziņa liecina, ka partijas «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» (PCTVL) izvirzītie un tagad svītrotie kandidāti Oļegs Posadkovs un Sergejs Špaks sodīti par maksātnespējas procesa pieteikuma neiesniegšanu likumā paredzētajos gadījumos (Krimināllikuma 214.panta pirmā daļa) un viņiem tika piemērots naudas sods, kas ir samaksāts.

Posadkovam sodāmība vēl nav uzskatāma par dzēstu, bet Špakam sodāmība nav dzēsta, jo pret viņu ierosināts jauns kriminālprocess.

Partijas «Ražots Latvijā» deputāta kandidāts Sergejs Simčaks sodīts par izvairīšanos no nodokļu vai tiem pielīdzināto maksājumu samaksas vai par ienākumu, peļņas vai citu ar nodokli apliekamo objektu slēpšanu vai samazināšanu, ja ar to nodarīti zaudējumi valstij vai pašvaldībai lielā apmērā. Viņam piemērota brīvības atņemšana uz vienu gadu nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem. Simčakam arī atņemtas tiesības veikt uzņēmējdarbību uz četriem gadiem. Sodāmība vēl nav uzskatāma par dzēstu.

Savukārt partijas «Ražots Latvijā» kandidātam Zigfrīdam Laicānam bija piemērots medicīnisks piespiedu līdzeklis - ārstēšana psihoneiroloģiskās slimnīcas ambulatorajā nodaļā par nozieguma izdarīšanu pēc Latvijas Kriminālkodeksa 218.panta pirmās daļas (likums vairs nav spēkā) - par šaujamieroču, munīcijas vai sprāgstvielu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas.

Taču Laicānam 2005.gadā piemērotais medicīniskais piespiedu līdzeklis ticis atcelts, jo personas veselības stāvoklis ir uzlabojies un viņš nav sabiedriski bīstams.

Visbeidzot, Kristīgi demokrātiskās savienības deputātu kandidāts Andris Grīnis sodīts par juridiskās personas maksātnespējas procesa subjekta novešanu līdz maksātnespējai nolaidības dēļ, ja ar to radīts būtisks kaitējums ar likumu aizsargātām citas personas tiesībām un interesēm. Naudas sodu Grīnis ir samaksājis, taču sodāmība vēl nav uzskatāma par dzēstu.

Jau vēstīts, ka Centrālā vēlēšanu komisija trešdien no deputātu kandidātu sarakstiem svītroja piecus cilvēkus, kuri saskaņā ar likumu nedrīkst piedalīties vēlēšanās.

Uz viņiem attiecas Saeimas vēlēšanu likuma ierobežojumi, kas noteic, ka Saeimas vēlēšanām nevar pieteikt par kandidātiem un Saeimā nevar ievēlēt personas, kuras ir sodītas par tīšu noziedzīgu nodarījumu, ja personas nav reabilitētas vai sodāmība dzēsta vai noņemta.