Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Augulis: nākamgad būs jāsamazina simtlatnieku skaits

Pilnīgi noteikti nākamgad būs jāsamazina vai nu simtlatnieku stipendiju apmērs, vai to cilvēku skaits, kas tiks iesaistīti šajā programmā, laikrakstam «Neatkarīgā» apliecināja labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Pašlaik simtlatnieku programma bezdarbnieku vidū ir teju vispopulārākā, jo uz to rindā gaida visvairāk cilvēku. Viens no iemesliem – simt latu stipendija par vienkāršu, ne vienmēr vieglu, darbu.Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) dati liecina, ka kopumā programmā bijis iesaistīts 51 541 bezdarbnieks – tikai tādi, kuri nesaņem bezdarbnieka pabalstu vai pensiju. Savu vēlmi praktizēties par 100 latiem izteikuši 47 488 bezdarbnieki – tas ir visai ievērojams skaits cilvēku, kuriem pašlaik praktiski nav citu iztikas līdzekļu.

Labklājības ministrs «Neatkarīgajai» nepieciešamību mainīt simtlatnieku programmu izskaidro galvenokārt ar to, ka programma pati par sevi ir īslaicīga. «Nevar cilvēkus pieradināt pie domas, ka visu laiku būs šāda stipendija. Cilvēkiem ir jānāk atpakaļ darba tirgū un jāsāk meklēt darbs. Un, otrkārt, mēs šos līdzekļus (programmas finansēšanai – aut.) daļēji aizņemamies – tad varbūt labāk būtu, ja to atļauj ekonomiska situācija, pāriet uz aktīvāku šo bezdarbnieku iesaisti darba tirgū,» uzskata  Augulis.