Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pamazām no veikalu plauktiem pazūd kvēldiegu spuldzes

Tirgotāji nodrošinājuši nelielus kvēldiegu spuldžu krājumus, jo Eiropas Savienības (ES) direktīva nosaka, ka tās pēc septembra vairs nevarēs iepirkt pārdošanai, ceturtdien raksta laikraksts «Neatkarīgā».

Avīze atgādina, ka jau gandrīz gadu no veikalu plauktiem ir pazudušas 100 vatu (W) spuldzes, un pēc trim nedēļām tirgotāji vairs nedrīkstēs iepirkt pārdošanai arī 75 W kvēldiegu spuldzes. Šo spuldžu vietā ES iesaka izmantot ekonomiskās spuldzes, kas tērējot par 80% mazāk elektrības un kalpojot ilgāk nekā kvēldiegu spuldzes. Diemžēl tās ir ne tikai 10 līdz 20 reižu dārgākas un nesmukākas par parastajām kvēldiegu spuldzēm, bet, izmestas atkritumos, arī videi daudz bīstamākas, jo satur dzīvsudrabu.

ES regulējums paredz pakāpeniski līdz 2012. gadam no tirgus izņemt tradicionālās kvēldiegu spuldzes, aizstājot tās ar modernām, enerģiju taupošām spuldzēm. Kā galvenā ekonomisko fluorescento spuldzīšu priekšrocība tiek minēta to spēja kalpot ilgāk un patērēt mazāk elektroenerģijas.