Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Īrijas piekrastē peldētājiem jāuzmanās no toksiskām zivīm

Īrijas piekrastes ūdeņos novērotas zivis, kuru kodiens cilvēkam var būt mokoši sāpīgs, ziņo «baltic-ireland.eu».

Turpmākās divas nedēļas peldētājiem un sērfotājiem jāuzmanās no sastapšanās ar toksiskajām drakonzivīm, kuru parādīšanās piekrastē saistīta ar to, ka vienlaicīgi ir jauna mēness fāze un maksimālā starpība starp paisumu un bēgumu jūrā.

Drakonzivs ir neliela indīga zivs, kas atrodama smiltīs Īrijas piekrastē. Zivs ir aptuveni 15 centimetrus gara, tā ir smilšu krāsā un grūti pamanāma. Zivij uz spuras ir indīgi dzeloņi.

Pirmās divas stundas pēc dzēliena sāpes ir ārkārtīgi intensīvas, kāja piepampst un kļūst sarkana. Ir zināmi gadījumi, kad cilvēki miruši no anafilaktiskā šoka.

Speciālisti iesaka pēc zivs dzēliena kāju ievietot ļoti karstā ūdenī. Dažos gadījumos var būt nepieciešams vērsties pie ārsta, lai saņemtu pretindes injekciju.

Īrijas Ūdeņu drošības dienests brīdina cilvēkus nedoties ūdenī vai no tā ārā ātrāk kā divas stundas pēc bēguma zemākā līmeņa sasniegšanas.