Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pabriks: LR lēmums uz intervijām neaicināt premjeru ir pārprasts politkorektums

Apvienības «Vienotība» politiķis Artis Pabriks Latvijas Radio lēmumu turpmāk katru trešdienu uz intervijām neaicināt premjeru Valdi Dombrovski dēvē par «pārprastu politkorektumu».

«Latvijas mediju paradokss ir tas, ka no vienas puses mēs vēlamies izglītotu, aktīvu un informētu vēlētāju, bet no otras puses, pirmsvēlēšanu laikā kvalitatīvu politisko diskusiju nomainām ar lielu skaitu reklāmas klipu un apmaksātu informācijas plūsmu dažādos Latvijas masu saziņas līdzekļos. Tradicionāli visās demokrātijās, pie varas esošajiem spēkiem ir lielākas iespējas informēt sabiedrību, jo cilvēkiem ir jāzina, ko valdība dara. Tā ir zināma atkāpe no informācijas līdzsvara, tomēr tajā pašā laikā Latvijā, šo praksi nomainām ar aizliegumu bez naudas sniegt sabiedrībai aktuālu informāciju. Līdz ar to, šīs netaisnības vietā iegūstam citu, vēl lielāku netaisnību -  seklu politisko reklāmu par lielu naudu, kas veicina pilsonisko apātiju un cinismu, un ir pret mūsu sabiedrības interesēm», domā Pabriks.

«Es apzinos, ka ar šo kritiku es nevaru iemantot draugus starp daudziem masu saziņas līdzekļiem, bet man tas ir jāpasaka, jo tā es domāju», saka Pabriks.

Latvijas Radio nolemj vairs neaicināt uz intervijām Dombrovski.