Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VUGD: esam uz tādas pašas «pulvera mucas» kā Krievija

Komentējot Latvijas Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvju došanos uz Krieviju dzēst meža ugunsgrēkus, VUGD šefs Ainārs Pencis Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā» sacīja, ka «mēs esam uz tādas pašas «pulvera mucas» kā Krievija».

Tādēļ vien mums vajadzētu palīdzēt kaimiņvalstij. VUGD paši sazinājušies ar Krievijas kolēģiem. Sākumā tas noticis caur personīgu pazīšanos, vēlāk jau valdības līmenī, kad Pencis iepazīstinājis iekšlietu ministri Lindu Mūrnieci («Vienotība» / JL) ar iespēju palīdzēt Krievijas kolēģiem.

Jautāts, vai Krievijai tiešām bijusi vajadzīga Latvijas ugunsdzēsēju palīdzība, Pencis sacīja, ka gadījumā, ja Krievijai tas nebūtu bijis vajadzīgs, tad tas tā arī būtu pateikts. Turklāt Latvijas ugunsdzēsēji devušies Krievijas kolēģiem palīdzēt ar labu aprīkojumu. Tas esot labākais, kāds šobrīd vispār pieejams, norādīja Pencis.