Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Piedalies Viduslaiku piedzīvojumos Ropažu pilsdrupās

Šī gada 14. augustā visas dienas garumā Ropažos, Ropažu Livonijas ordeņa pils pilsdrupās norisināsies «Viduslaiku diena», kuras mērķis ir iepazīstināt cilvēkus ar viduslaiku kultūru, rekonstruējot viduslaiku apstākļus.

Pasākums tiks atklāts ar ceremoniju plkst. 11.00, kam sekos parādes gājies cauri Ropažu centram. 

Interesenti tiek aicināti bruņinieku un dāmu sabiedrībā, baudīt viduslaiku gaisotni vērot īstus bruņinieku turnīrus ar uzvarētāju noteikšanu, klausīties viduslaiku mūziku vīru kopas «Vilki», «Trakula» un Līvu Dziesmu Dziesminieku izpildījumā, vērot viduslaiku deju priekšnesumus kopā ar seno deju grupām «Ballare» un «Dvēseļu Takas» kā arī iepirkties viduslaiku tirdziņā, kurā varēs iegādāties autentiskas viduslaiku bērnu rotaļlietas, skaistas rotas dāmām un noderīgas un praktiskas lietas kungiem – katrs sev atradīs ko neredzētu no viduslaikiem.  

Pasākuma organizētāji aicina viesus aktīvi darboties, piedaloties loku šaušanas, šķēpa mešanas, akmens mešanas u. c. sacensībās, izkalt lodes no akmens, doties izjādēs ar zirgiem, kā arī ņemt dalību dienas galvenajā notikumā ― Rodenpois vienības rekrutēšanā un apmācībā, lai piedalītos dienas galvenajā notikumā – lielajā kaujā jeb bugurtā

Pasākums «Viduslaiku diena» Ropažos notiek jau trešo gadu un ar katru gadu tas var lepoties ar pieaugošu skatītāju un dalībnieku apmeklējumu. Vēstures rekonstrukcijas klubs «Rondenpoys» (Rodenpois - no līvu val. Dzelzs dēls ) šo pasākumu rīko ar mērķi iepazīstināt cilvēkus ar viduslaiku kultūru – cīņas, kara mākslu un sadzīvi. Īpaša uzmanība tiek veltīta skaidrojošam darbam jauniešu vidū, lai rosinātu viņu zinātkāri par šo periodu, tādējādi piesaistīt jaunus sekotājus un pētniekus. 

Pasākums norisinās Ropažu Livonijas ordeņa pils pakājē, kas ir valsts mēroga kultūrvēsturisks piemineklis, pasākuma organizatori vēlas uzmanību pievērst pils sakopšanai un atjaunošanai, visi ieņemtie līdzekļi kalpos tieši šim mērķim.

Pasākuma programma:
11.00 Atklāšanas ceremonija Ropažu pilsdrupās, uzruna, parādes gājiens cauri Ropažu centram.
13.00   * zobenu divkaujas ar uzvarētāja noteikšanu
* spēlē senās mūzikas ansamblis «Trakula»
16.00 Senās cīņas paraugdemonstrējumi. Kaujas četri pret četri ar uzvarētāja noteikšanu
17.15 Viduslaiku dejas «Ballare» izpildījumā ar skatītāju iesaistīšanu
18.30 Spēlē vīru kopa «VILKI»
20.00 Pasākuma noslēgums. Viduslaiku kaujas imitācija. Ordeņa uzbrukums nocietinājumam kopā ar rekrutētajiem apmeklētājiem.
21.00 Zaļumballe Ropažu estrādē

Visu dienu darbosies:
Akmens ložu kalšana
amatnieku darbnīca
Bērnu laukums
Sīktirgotāji
Dzīvā mūzika
viduslaiku krogs 
zirgu izjādes
apmeklētāju sacensības, atrakcijas u. c.
Dienas galvenā darbība ― Rodenpois pīķnešu vienības rekrutēšana no brīvprātīgajiem pasākuma apmeklētājiem

Ieeja par ziedojumiem, visi iegūtie līdzekļi tiks veltīti Ropažu pils atjaunošanai.

Nokļūt Ropažos iespējams ar autobusiem Nr. 6829, 6830, 7964, 6251, 7964
Un braucot ar auto no Rīgas, dodoties Ulbrokas virzienā pa Ērgļu šoseju, sekojiet pilsētas norādēm.

Uz tikšanos Ropažos!