Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atklāta vēstule RSU rektoram Jānim Gardovskim

Rektor Jāni Gardovski, Aicinu Jūs, uzrakstīt pašam atlūgumu un lūgt atcelt Jūs no RSU rektora amata, jo Jūs šo dažu gadu laikā, kopš esat rektors, neesat sevi attaisnojis un neesat izturējis varas un naudas pārbaudi, neesat spējīgs vadīt RSU, par ko liecina visi zemāk aprakstītie gadījumi un fakti.

Jūs esat pārkāpis likumu (VK 18.12.2010 atzinums). Jūsu (RSU) pārkāpumu dēļ Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ir 14.aprīlī gadā ierosinājis kriminālprocesu Nr. 16870000810. Jūsu (RSU) pārkāpumus izskata 15.aprīļa izskata Latvijas Ģenerālprokuratūra.

Jūs esat pārkāpis likumu «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā». Jūs esat sodīts.

Jūs izmantojot savu dienesta stāvokli esat panācis ka skaitāties vienlaicīgi ap desmit amatos, lai tikai apmierinātu savu alkatību (VK ziņo, ka Jūsu alga 2008.gadā ir ap 13000 latiem mēnesī, 2009.gadā ap 10000 latiem mēnesī, saņemot naudu 10 vietās (laikraksta «Diena» informācija un amatpersonu deklarāciju informācija).

Jūs ar savu atrašanos RSU rektora amatā graujiet ne vien RSU, bet arī visu Latvijas augstskolu prestižu.

Tāpēc aicinu Jūs šajās brīvajās dienas visu labi apdomāt, pakonsultēties ar savu sievu RSU profesori Gardovsku, ja nepieciešams ar RSU Senātu, padomnieku konventa priekšsēdētāju, bijušo rektoru EK un citiem, lai varētu jau ar šā gada 1.septembri nozīmēt jaunu RSU rektora vietas izpildītāju līdz konkursa norisei.

Tas, ka Jūs neatbilstiet rektora amatam, ir skaidrs un faktiski Jūs pats ar savu darbību esat panācis, ka Jūs tiksiet atcelts, ja vien pats neuzrakstīsiet atlūgumu, ko es Jums iesaku.

Protams, savā iesniegumā, Jūs varat pamatojumā minēt lielo pārslodzi; rektors, katedras vadītājs un vēl citi amati.

Domāju, ka Jums nevajadzētu gaidīt kriminālprocesa un tiesvedību beigas, jo kā prakse rāda, viens no bijušajiem augstskolu rektoriem Stabiņš pēc kriminālprocesa un tiesas tika notiesāts (ja nemaldos, uz astoņiem gadiem).

Tāpat gribu, Jums atgādināt, ka šā gada 28.jūnijā Jūs (RSU) neieradāties tiesā un tiesa tika pārcelta uz šī gada 29.septembri.

Pārdomājiet visu, uzrakstiet atlūgumu no RSU rektora amata un Jūs redzēsiet cik labi Jūs jutīsieties (Jums jau vēl paliks daudzi darbi). Latvijā ir daudzi godīgi, enerģiski, spējīgi ārsti, profesori, zinātnieki, kas varētu sekmīgi vadīt RSU un vairot tās slavu un atpazīstamību).

Gaidīšu Jūsu atbildi.

Andris Rubins, Dr.hab. med., Professor

President, Latvian Association of Dermatovenerologists

President, Baltic Association of Dermatovenerologists

EADV Board Director

President of IUSTI Europe Congress 2011 & 10th BADV Congress, September 8-10, Riga, Latvia

President of EADV Congress 2012, September 5-9, Riga, Latvia.