Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lembergs: apgalvojums par Gulbim it kā izteiktajiem draudiem ir meli

Apgalvojums, ka Ventspils mērs Aivars Lembergs («Latvijai un Ventspilij») 1994.gadā it kā izteicis draudus uzņēmējam Aināram Gulbim, «ir pilnīgi meli», - preses konferencē informēja Lembergs.

«Tad vajag pārbaudīt, vai viņš 1994.gadā ir griezies policijā par maniem it kā draudiem. 1994.gadā Gulbis vadīja tādu kompāniju kā «Ventrans», un šī kompānija bija parādā Ventspils pilsētas domei sešus miljonus dolāru. Protams, es prasīju, lai kompānija «Ventrans» atdod Ventspils pilsētas pašvaldībai sešus miljonus dolāru, un, protams, es to prasīju no [toreizējā] «Ventrans» padomes priekšsēdētāja Aināra Gulbja. Es viņam teicu, - ja tā nauda netiks atdota, tad Ventspils pašvaldība vērsīsies tiesā, lai to piedzītu. [..] Es uzskatu, ka tie nav nekādi draudi. Tas ir normāli, ka Ventspils pašvaldības vadītājs pieprasa kompānijas, kura ir parādā pašvaldībai, vadītājam, lai to parādu atdod,» skaidroja Lembergs.

Ventspils mērs gan piebilda, ka vēlāk šo parādu «Ventrans» vietā atdevušas vairākas citas kompānijas.

«Viņš [Gulbis] vai viņa kompānijas savā laikā iekļuva ļoti lielos parādos gan pret domi, gan pret «Ventspils naftu», gan pret «Kālija parku», gan pret «Ventbunkeru». [..] Parādus viņa vai viņa kompānijas vietā dzēsa citas kompānijas, protams, tādā veidā nopērkot no viņa dalību kaut kādās kompānijās,» sacīja Lembergs.

Lembergs arī atklāja, ka, pēc pēdējas no neoficiāliem avotiem viņa rīcībā nonākušās informācijas, Gulbis, iespējams, esot viens no galvenajiem Lemberga nomelnošanas jeb melnā PR kampaņas organizētājiem. «Viens no personāžiem, kas stāv aiz šīs kampaņas, droši vien, viens no finansētājiem - es tā pieņemu, jo apgalvot nevaru, - ir Ainārs Gulbis. Protams, viņš ir it kā cietušais, un, protams, viņam ir pieejami krimināllietas materiāli,» sacīja Lembergs.

«Ainārs Gulbis, pēc manām domām un manā rīcībā esošās informācijas, ir galvenais visu šo [pret mani vērsto] apsūdzību, kas tiek izskatītas Rīgas apgabaltiesā, galvenais organizētājs,» uzskata Lembergs.

www.nozagt.com

Mājaslapa, kurā ievietotas Gulbja liecības, radīta kā šķietami paša Lemberga veidota. Tajā teikts: «Vienu pēc otra es tieši ar tādām pašām metodēm, kādas izmanto manis nomelnotāji, jums parādīšu tos cilvēkus, kuri mēģina mani visos iespējamos veidos apmelnot un nomelnot. Izmantošu tieši tos pašus dokumentu avotus, ko mani nomelnotāji.«

www.aivarslembergs.lv

Lembergs atklāja, ka viņam nav sava profila sociālās saziņas portālā «twitter.com». Profili, kas šajā portālā reģistrēti uz Aivara Lemberga vārda, ir viltvāržu roku darbs, apstiprināja Lembergs. Ventspils mērs uzskata, ka krimināllietas materiālu publiskošana ir «kārtējā nomelnošanas kampaņa» pirms gaidāmajām 10.Saeimas vēlēšanām.