Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ventspils Livonijas ordeņa pils kompleksa rekonstrukcijai plāno piesaistīt Eiropas naudu

Šonedēļ Ventspils pilsētas domes sēdē tika pieņemts lēmums par projekta «Livonijas ordeņa pils kompleksa Ventspilī rekonstrukcija, renovācija un ekspozīcijas izveide» iesniegšanu Eiropas reģionālās attīstības fonda darbības programmas «Infrastruktūra un pakalpojumi» projektu iesniegumu konkursā, ziņo [s:34537] 

Projekta mērķis ir saglabāt un atjaunot nozīmīgu kultūras mantojuma objektu - Livonijas ordeņa pils kompleksu, palielinot tā izmantošanas iespējas iedzīvotāju kultūras, izglītības un izklaides vajadzību pilnvērtīgai nodrošināšanai un uzlabojot tā vizuālo tēlu. 

Viens no galvenajiem projekta uzdevumiem ir Livonijas ordeņa pils 2. stāva restaurācija un ekspozīcijas izveide tajā. Lai arī iepriekš veiktie restaurācijas darbi tika veikti tā, lai radītu plašas ekspozīciju un pasākumu norises telpas pirmajā un trešajā stāvā, kā arī tornī un cietuma ēkā, pils iespējas šajā ziņā ne tuvu nav izsmeltas. Restaurācijas otrajā kārtā pēc arhitekta P.Blūma izstrādātā projekta tiks veikta vēsturiskās ordeņa pils nozīmīgāko telpu – kapelas, kapitula zāles, ordeņa brāļu guļamtelpas un ēdamtelpas restaurācija. Šo telpu restaurācijas un atbilstošas ekspozīcijas izveides sniegs pilnvērtīgu priekšstatu par ordeņa pils vēsturi.   

Projekta ietvaros plānota arī krājuma telpu izveide 4. stāvā, Livonijas ordeņa pils un citu ēku fasāžu restaurācija, kā arī mūra sētas rekonstrukcija un renovācija.  

Visu šo darbu veikšanai nepieciešami vairāk nekā 1,4 miljoni latu, no kuriem lielāko daļu – gandrīz 1,2 miljonus, piedaloties projektu konkursā, plānots piesaistīt no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem. Valsts budžeta dotācija plānota 31,7 tūkstošu latu apmērā, bet Ventspils pilsētas pašvaldības līdzfinansējums – 180,1 tūkstotis latu apmērā.