Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Stārķim ligzdā iestrēgst kāja. Glābēji no koka noceļ iguānu

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki ceturtdien no rīta Rīgā, Kr.Barona ielā, no koka nocēluši iguānu, bet trešdien pēcpusdienā Rojas pagasta Rudē atbrīvojuši kādu stārķi, kuram ligzdā bija iestrēgusi kāja.

VUGD preses pārstāve Inese Veisa aģentūru LETA informēja, ka kāds iedzīvotājs VUGD pavēstījis, ka  viņam aizbēgusi iguāna. Ķirzaka bija uzkāpusi mājas pagalmā augošajā kokā aptuveni ceturtā stāva augstumā, tāpēc saimnieks paša spēkiem nav varējis savu mīluli nocelt. Glābēji ieradās notikuma vietā un, izmantojot izbīdāmās kāpnes, nocēla iguānu no koka, bet pēc tam nodeva to saimniekam.

Pie nelaimē nonākušā putna izbraukuši arī elektriķi, jo ligzda atradās elektrības stabā. Kad dienesti ieradās pie ligzdas, viņi redzēja, ka putna kāja tajā ir ieķērusies, bet pats stārķis karājas elektrības vadu tuvumā ar galvu uz leju. Izrādījās, ka stārķim kājā ir ieaudzis striķis, kas arī bija aizķēries aiz ligzdā iepītajiem zariem, pastāstīja Veisa.

Glābēji ar izbīdāmajām kāpnēm piekļuva putnam un atbrīvoja to. Pēc tam stārķis tika novietots tuvējā šķūnī, un blakus māju īpašnieki solījās par putnu parūpēties. Par notikušo tika paziņots arī veterinārārstam Talsu novadā.