Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Britu ekonomisti: Baltijas valstīs ekonomikas perspektīvas kļuvušas daudz spožākas

Latvijā un abās pārējās Baltijas valstīs ekonomikas sniegums šogad būs daudz labāks par iepriekš prognozēto, ceturtdien vēstī aģentūra «Bloomberg», atsaucoties uz Londonā bāzētā makroekonomikas pētījumu centra «Capital Economics» ekonomistiem.

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ekonomikas, kas pērn piedzīvoja smagāko recesiju Eiropas Savienībā (ES), atveseļojas straujāk, nekā iepriekš gaidīts, jo pieaug ražošanas aktivitāte un uzlabojas situācija finanšu industrijā, norāda britu ekonomisti.

Pēc viņu aplēsēm, Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad saruks par 0,5% pretstatā iepriekš prognozētajam 3,5% kritumam. Savukārt Igaunijā gaidāma 3% IKP izaugsme iepretim agrāk prognozētajam 1% samazinājumam, bet Lietuvas ekonomikā paredzams nulles pieaugums pretstatā iepriekš gaidītajam 2% kritumam.

«Mēs nepārprotami pārāk zemu novērtējām atveseļošanās tempu, sevišķi rūpniecības jomā,» atzina «Capital Economics» attīstības tirgu ekonomists Deivids Okslijs.

Komentējot Centrālās statistikas pārvaldes sākotnējā novērtējuma datus, kas liecināja, ka Latvijas IKP otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar pirmajiem trim mēnešiem pieaudzis par 0,1%, Okslijs norādīja, ka, pēc viņa aplēsēm, IKP pieaugums esot bijis tuvu 2% un vēlāk tas tikšot pārskatīts paaugstinājuma virzienā.

Precizēts un izvērsts 2010.gada otrā ceturkšņa IKP pieauguma temps un vērtība tiks publiskoti 2010.gada 8.septembrī.

Aģentūra «Bloomberg» raksta, ka otrajā ceturksnī Baltijas valstīs atjaunojās ekonomikas izaugsme, kas pārsniedza ekspertu prognozes. Izaugsmi nodrošināja eksporta un rūpniecības produkcijas izlaides pieaugums, jo uzlabojās globālā tirdzniecība un algu samazinājumi palīdzēja vairot Baltijas valstu konkurētspēju.

«Capital Economics» sagaida, ka 2011.gadā visās trijās Baltijas valstīs IKP pieaugs par 3%.

ES un Starptautiskais Valūtas fonds prognozē, ka Latvijas IKP šogad samazināsies par 3,5%.