Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Devs Patels pārmet Holivudai krāsaino aktieru diskrimināciju

Denija Boila filmas «Slumdog Millionaire» («Graustu miljonārs») kinozvaigzne Devs Patels kādā intervijā atklājis, ka viņam ir grūti atrast darbu, jo pārsvarā aktieriem no Āzijas tiek piedāvātas tikai stereotipiskās teroristu, taksistu un urķu lomas, vēsta britu laikraksts «The Guardian».

Sarunā ar britu tabloīdu «Daily Mail» Patels atzinis, ka pēc Boila filmas panākumiem viņš gaidījis labākus darba piedāvājumus, tāpēc bija ļoti vīlies, uzzinot, ka kļuvis par tipāžu lomu atveidotāju. «Tā kā «Slumdog» kļuva par tādu hitu, es jutu lielu spiedienu attiecībā uz to, ko es darīšu tālāk. Savā otrajā filmā es gribēju lomu, kas mani pilnveidotu, taču man piedāvāja tikai stereotipiskas lomas, tādas kā padumjš indiešu draudziņš.»

«Aziātu aktieriem parasti nesūta Holivudas scenārijus, kas runā par būtisko vai prasa lielu talantu. Visticamāk, man piedāvās teroristu, taksistu un urķu lomas. Es gribu parādīt, ka esmu daudzpusīgs,» atklāja Patels.

Patels drīzumā parādīsies uz kinoekrāniem indiešu izcelsmes režisora Naita Šijamalana filmā «The Last Airbender», ko Lielbritānijā sāks demonstrēt jau piektdien. Bērnu seriāla adaptācija, kas vēsta par karojošu cilšu dzīvi nākotnes pasaulē, jau izpelnījusies amerikāņu sašutumu, kas norādīja, ka lomas, kurām izvēlēti baltie aktieri, būtu labāk piemērotas aziātiem.

Filma, kas saņēmusi negatīvas recenzijas, diez vai pozitīvi ietekmēs Patela karjeru, taču viņš cer saņemt labāku lomu piedāvājumus nākotnē. «Esmu adrenalīna pārpilns un vēlos darboties, taču man jābūt reālistam. Būt aktierim no Āzijas - tas nekad nav viegli.»