Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kas atļauts patriciešiem, nav atļauts plebejiem...

Pārfrāzējot šo teikumu – es teiktu tā – kas atļauts Valstij (jeb Valsts ieņēmumu dienestam), nav atļauts nodokļu maksātājiem (arī Tev).

Dzirdu jau kā dažs noelšas: Atkal! Nu ko var malt, viss taču zināms, tā vienmēr ir bijis!
Par ko tad runāt gribu šobrīd? Par to pašu! Ja mēs – nodokļu maksātāji paliekam parādā valstij, Valsts ieņēmumu dienests to nepalaidīs garām – pavisam drīz saņemam draudu vēstules, tiek uzrēķināti soda procenti...

Bet, ar parastajiem cilvēciņiem, kuri godīgi pildot savu pilsoņa pienākumu, ir pavisam citādi. Ja esi iesniedzis Iedzīvotāju ienākuma nodokļa gada deklarāciju, savu naudu gaida vairāk kā piecus mēnešus, lai gan likums un norēķina kārtība nav mainīta – tie joprojām ir trīs mēneši, kuru laikā iedzīvotājam būtu jāsaņem sava nauda atpakaļ.

Šeit rodas jautājums - vai VID rēķina arī sev soda naudu par laikā neatmaksātu naudu? Protams, ka nē! Un tas jau laikam ir pats par sevi saprotams, jo kā jau teicu, kas aizliegts vienam, ir atļauts otram.

Un mani galīgi nepārliecina VID darbinieku atrunas - nav strādājošo, nav kas to dara, nav… , nav..., nav... Ziniet! Mani tas neinteresē! Es gribu saņemt atpakaļ to, kas man pienākas. Šī problēma ir katru gadu, ja vienu gadu iedzīvotājs tic, nu OK, var taču tā gadīties. Bet, ja tas atkārtojas gadu no gada, un nekas nemainās?

Nē – mainās – VID vadība!

Visas VID nodaļas taču strādā vienādi. Kāpēc dažas šo procesu spēj kontrolēt, un naudu atmaksāt laikā, bet atsevišķās to nespēj izdarīt?

Šai sakarā mani ir divi ieteikumi. Viens iedzīvotājiem – ja Jums tiek kavēta iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksa – rakstiet oficiālu vēstuli VID vadībai ar pieprasījumu par kavētajām dienām aprēķināt arī kavējuma naudu. Ieteikums VID vadībai – beidzot sāciet izmantot tos instrumentus, kuri Jums ir!