Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Plāno jauna pašvaldības bērnudārza celtniecību Tallinas ielā

Uz pašvaldībai piederošā zemesgabala Tallinas ielā 6/10 tuvāko gadu laikā varētu tikt celts jauns, bērnu skaita ziņā līdz šim lielākais pašvaldības bērnudārzs, tā piektdien pēc nekustamā īpašuma apskates atzina Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Andris Ameriks, portālu «Apollo» informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa. 

«Izvēlētā vieta ir pateicīga, pirmkārt, ērtā ģeogrāfiskā novietojuma dēļ, turklāt zemesgabals ir liels, līdz ar to uz tā līdztekus bērnudārzam varam labiekārtot arī plašu, bērnu attīstībai un brīvā laika pavadīšanai piemērotu teritoriju», uzskata Ameriks, piebilstot, ka jauns dārziņš ar aptuveni 300 bērnu vietām ievērojami atrisinātu bērnudārza rindu problēmu Rīgas centrā deklarētajiem bērniem. 

Lai nodrošinātu pēc iespējas kvalitatīvāka, mūsdienu standartiem un bērnudārza prasībām atbilstoša bērnudārza izbūvi, būtu nepieciešams rīkot metu konkursu bērnudārza ēkas un iekškvartāla teritorijas tehniskā projekta izstrādei, šodien amatpersonas informēja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktora vietnieks Oļegs Burovs. Pēc viņa vārdiem, rudenī izsludinot metu konkursu, pēc pusotra gada jau varētu uzsākt bērnudārza celtniecības darbus. 

Iepriekš  vairāk nekā 9000 kvadrātmetru lielais zemesgabals ilgus gadus bija iznomāts, uz tā atradās Rīgas sanitārā transporta autobāzes stacija, tagad, autobāzei uzsākot darbu jaunās telpās Duntes ielā, pašvaldības īpašums atbrīvots. 

Tāpat amatpersonas šodien apmeklēja arī pašvaldības īpašumu Silciema ielā 5, kas septembrī tiks atbrīvots, Š.Dubnova Rīgas ebreju vidusskolai pārejot uz ēku Miera ielā 62.

Zemesgabals, uz kura atrodas trīsstāvu skolas ēka, ir teju 18 000 kvadrātmetru liels. Pēc objekta apskates, Īpašuma departamentam sadarbībā ar Izglītības, kultūras un sporta departamentu uzdots izvērtēt turpmākās ēkas izmantošanas iespējas, tajā pašā laikā risināt jautājumu par jauna bērnudārza korpusa būvniecību uz neapbūvētā zemesgabala blakus skolas ēkai, lai nākotnē tur varētu atvērt netālu esošās 152.pirmsskolas izglītības iestādes otru filiāli. 

«Juglā un Teikā reģistrētas visgarākās rindas uz bērnudārzu vietām, tāpēc būtu jāizskata visas iespējas, kā atvērt jaunas pirmsskolas grupas. Zemesgabals Silciema ielā 5 šajā rajonā ir vienīgais pašvaldībai piederošais brīvais zemesgabals, un racionālākais veids, kā to pašlaik varētu izmantot, būtu nodot izglītības nozarei pašvaldības bērnudārzu tīkla paplašināšanai», uzskata Ušakovs.