Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievija atsakās no Lietuvas ugunsdzēsējiem

Lai gan Lietuvas valdība ceturtdien pieņēma lēmumu sūtīt palīgā mežu ugunsgrēku māktajai Krievijai 24 ugunsdzēsējus četrās automašīnās, Maskava piektdien paziņojusi, ka šobrīd situācija mainījusies un no Lietuvas tiek gaidīti tikai tehniskās palīdzības līdzekļi.

«Mainoties ugunsgrēku situācijai, Krievijas Ugunsdzēsības un glābšanas departaments no Ārkārtējo situāciju ministrijas saņēmis precizētu lūgumu attiecībā uz starptautisko palīdzību Krievijai,» teikts departamenta paziņojumā, ko saņēmusi Lietuva. «Krievijas Federācijas Ārkārtējo situāciju ministrija pateicas par solidaritāti un ziņo, ka gaida vienīgi tehnisko palīdzību ugunsgrēku dzēšanā.»

Līdz ar to uz Krieviju dosies tikai pieci Lietuvas starptautiskās palīdzības komandas ugunsdzēsēji, kas nogādās turp humānās palīdzības sūtījumu - ugunsdzēsības sūkni, 5000 respiratoru un divdesmit elpošanas aparātu, kā arī ugunsdzēsības šļūtenes.