Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaunākā šausminošā izklaide - gaisa baloni ar stikla pasažieru groza grīdām

Par jaunāko asu izjūtu izklaidi kļuvusi vizināšanās gaisa balonos, kuru pasažieru grozam ir stikla grīda, raksta tehnoloģiju portāls «Gizmodo».

Balona konstruktors ir Kristians Brauns, kurš pazīstams kā balona pilots, kas pavadīja un atbalstīja britu uzņēmēju Ričardu Brensonu centienos aplidot zemeslodi.

Brauns, kurš pirmo reizi palaida gaisā balonu ar stikla grīdu kādā gaisa balonu saietā Bristolā, Lielbritānijā, uzskata, ka šāda veida lidošana var būt šausminoša pasažieriem, kas jūtas tā, it ka zem viņu kājām ir tūkstošu metru kritiens līdz zemei.Videofilmā no balona pacelšanās (filmēts no nekustīgas vietas uz leju) brīža var dzirdēt pasažieru nervozas sarunas un atzīšanos, ka jūtas neērti.

Pagaidām ir notikuši tikai testa lidojumi ar ielūgtiem viesiem, raksta «Gizmodo», taču Brauns uzskata, ka šādus balonu modeļus varētu izmantot lidojumiem virs Alpiem, tādējādi izbaudot dramatiskus skatus uz leju, uz klintīm, sniega laukiem un ledājiem.

Arī Latvijā gaisa balonu sports, izmantojot balonus, kas paceļas gaisā ar sakarsētu gaisu, ir samērā populārs un vasarās notiek vairāki balonu sportistu saieti un pārlidojumi, kā arī sacensības.