Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vecāki sūdzas par savu pieaugušo bērnu iesaistīšanos reliģiskā organizācijā

Tieslietu ministrijā vecāki bieži sūdzas par savu pieaugušo atvašu iesaistīšanos reliģiskā organizācijā, tomēr sūdzības, kas varētu būt par pamatu kriminālizmeklēšanai un reliģiskās organizācijas darbības izbeigšanai, nav saņemtas.

Tieslietu ministrijas Reliģijas un sabiedrisko lietu nodaļas vadītāja Jekaterina Macuka intervijā aģentūrai BNS teica, ka daļa saņemto sūdzību ir balstītas uz personu savstarpējām personiskajām attiecībām, piemēram, reliģiskās organizācijas locekļi nav spējuši sadalīt kompetenci, nepiekrīt vadības institūciju pieņemtiem lēmumiem. Ļoti bieži tiek saņemtas arī sūdzības no vecākiem par to, ka viņu pilngadīgie bērni ir iesaistījušies reliģiskajā organizācijā, uz ko bērni parasti atbild, ka viņiem patīk darboties konkrētajā organizācijā.

«Mēs šādām sūdzībām iebilst nevaram, jo cilvēks ir pilngadīgs un viņam ir tiesības izvēlēties, kurā reliģiskajā organizācijā iestāties. Būtu atzīmējams, ka, iestājoties jebkurā reliģiskajā organizācijā, ir svarīgi pašā sākumā uzzināt organizācijas izveidošanas vēsturi, garīgos līderus, kā arī organizācijas pamatmācību un īstenos mērķus. Tas ļauj cilvēkam pilnvērtīgi izvērtēt, vai viņš tiešām grib darboties šajā organizācijā. Turklāt, darbojoties reliģiskajā organizācijā, ir svarīgi apzināties, ka jebkuras uzņemtas saistības, tostarp noslēgtie līgumi, apsolīti ziedojumi, mantas dāvināšana, ir jāpilda, līdz ar to saistības jāuzņemas pārdomāti un mēreni,» viņa sacīja.

Macuka atcerējās, ka reiz ministrijā saņemta sūdzība no kādas sievietes, kura pēc desmit gadu ilgas darbības reliģiskajā organizācijā nolēma no tās izstāties un uzskatīja, ka draudzei ir jāatdod visi desmit gadu laikā nodotie ziedojumi.

Taču no juridiskā viedokļa persona labprātīgi un bez maldiem bija ziedojusi draudzei noteikto naudas summu. Personas ziedojumi tika izmantoti viņas pašas labā, lai nodrošinātu draudzes darbību un iespēju personai pievērsties noteiktajai ticībai, tādēļ draudzes darbībā, pieņemot ziedojumus, nebija konstatējams nekas prettiesisks, klāstīja Macuka.

«Savukārt, ja konstatējam sūdzībā kriminālu pārkāpumu, tad informējam par to tiesībaizsardzības iestādes. Ja to pamatā ir civils strīds, iesakām vērsties tiesā,» viņa norādīja.