Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vents Balodis deklarācijā ilgstoši neuzrāda parādsaistības 80 000 ASV dolāru apmērā

«De facto» rīcībā nonākusi informācija, ka  Vents Balodis (TB/LNNK), kurš šobrīd ir lidostas «Rīga» valdes loceklis, jau ilgstoši savā valsts amatpersonas deklarācijā nav norādījis savas parādsaistības 80 000 ASV dolāru apmērā.

Balodis naudu aizņēmies ap 2001.gadu, kad pildīja deputāta amata pienākumus 7.Saeimā. Naudu viņš aizņēmies no savas palīdzes Initas Daņiļēvičas. Sarunā ar «De facto» Daņiļēviča atzīst, ka naudu Balodim aizdevusi un ka viņam tā jāatdod nākamgad – 2011.gadā.  Raidījums norāda, ka visu šo gandrīz 10 gadu garumā Baloža deklarācijā šīs parādsaistības tā arī neparādās. Pats Balodis atzīst, ka naudu aizņēmies, bet no tālākiem paskaidrojumiem atsakās, uzsverot, ka tā ir privāta lieta.

«De facto» rīcībā ir informācija arī šo parādsaistību dīvaino izcelsmi. Ap 2001.gadu, neprasot nekādas parādzīmes, Daņiļēviča pārskaitīja Ventam Balodim 80 000 ASV dolāru uz kādu kontu Baltijas starptautiskajā bankā. Šis konts nav piederējis pašam Balodim un kas ir bijis tā īpašnieks – to Balodis neesot zinājis. Tomēr viņš aizgājis uz banku un 80 tūkstošus dolāru no sev nepiederoša konta skaidrā naudā ir varējis izņemt. Kontu viņam ieteicis paziņa – bankas īpašnieks Valērijs Belokoņs. «De facto» neoficiāli zināms, ka caur šo kontu nauda gājusi arī ar bijušo Muitas kriminālpārvaldes vadītāju Vladimiru Vaškeviču saistītiem darījumiem. Tagad Vaškevičs no VID formāli ir prom un skaitās darbā Eināra Repšes vadītajā Finanšu ministrijā.

Neoficiāli zināms, ka KNAB izmeklēšanu šajā lietā veicis, bet lietai jau iestājies noilgums. Raidījums norāda, ka nevienu no atbildīgajām iestādēm neinteresē Baloža vēl joprojām neatdotais parāds par 80 000 ASV dolāriem, kas netiek uzrādīts valsts amatpersonas deklarācijā. Tajā pašā laikā par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā paredzēta administratīvā atbildība saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 166.27 pantu. Valsts amatpersonai var uzlikt naudas sodu līdz 250 latiem.