Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Īrijā grib ražot biogāzi no atkritumiem

Jaunā pētījumā atklāts, ka ar dabasgāzi, ko var ražot no zāles un sadzīves atkritumiem, varētu apsildīt apmēram 300 000 māju Īrijā, ziņo «Independent.ie».

«Bord Gais» veiktais pētījums atklāj, ka pārstrādājot atkritumus lētā, zaļā un atjaunojamā enerģijā, varētu tikt nodrošināti apmēram 7,5% no Īrijā gadā nepieciešamās dabasgāzes.

Biogāze tiek ražota, slēgtā vidē apstrādājot organiskos atkritumus, piemēram, zāli, organiskos atkritumus un lauksaimniecības vircu. Apstrādāto gāzi var ievadīt tieši valsts gāzes tīklā izmantošanai mājās, kā arī var izmantot kā transporta degvielu.

Pētījumā ierosinātā biometāna ražošanas nozare varētu sniegt ievērojamu ieguldījumu «zaļo tehnoloģiju» sektorā Īrijā un saražot pietiekami daudz jaudas, kas pietiktu 300000 mājām.

Šīs tehnoloģijas jau izmanto Zviedrijā, Vācijā un Dānijā, tas palīdz samazināt fosilā kurināmā importu, kā arī risināt klimata pārmaiņu problēmas.

Īrijas valdība ir izvirzījusi vērienīgus mērķus, lai palielinātu enerģijas apjomu, kas ražota no atjaunojamiem enerģijas avotiem, piemēram, biogāzes, vēja un viļņu enerģijas. Pētījumā konstatēts, ka pastāv «liels neizmantots potenciāls», kas var tikt izmantots gāzes ražošanai. 2007.gadā valstī bija 40 miljoni tonnu bioloģiski noārdāmo atkritumu un apmēram 3,9 miljoni hektāru zemes tiek izmantoti zāles audzēšanai.
Pētnieki norāda, ka, lai izveidotu gāzes pārstrādes rūpnīcas, būtu nepieciešami «ievērojami kapitālieguldījumi» apmēram 1,4 miljardu eiro apmērā.

«Tomēr tas palīdzētu samazināt Īrijas atkarību no enerģijas importa, nodrošinātu darba vietas būvniecībā un biometāna iekārtu apkalpošanā, kā arī radītu jaunas uzņēmējdarbības iespējas,» uzskata «Bord Gais» izpilddirektors Džons Mullins.