Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vāks ziedojumus cūkas skulptūras izveidei Rīgas Centrāltirgū

Iecerēts vākt ziedojumus cūkas skulptūras izveidei Rīgas Centrāltirgū, intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» norāda Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš.

Viņš uzsver, ka ideja par Teodora Zaļkalna veidotās skulptūras «Cūka» izvietošanu Rīgas Centrāltirgū tiek attīstīta - speciālisti ir atraduši vietu, kur «Cūkai» jāatrodas, izstrīdējušies, kādai tai būt. Vairākums nonāca pie slēdziena, ka tā jāveido senatnīgā stilā.

«Tagad ir jautājums par projekta izstrādi, maketu un finansējumu. Taisīt skulptūru no plastmasas būtu apkaunojoši, tāpēc speciālisti saka - ja taisa, tad no granīta. Tāds prieks nav lēts, tāpēc domājam iesaistīt sabiedrību,» akcentē Liepiņš, apstiprinot, ka skulptūras izveidei varētu vākt ziedojumus. «Cūka nevienam nenes materiālo labumu, tas ir tirgum veltīts piemineklis. Vienmēr tiek uzsvērts, ka Centrāltirgus ir vēsturiska vērtība. Tagad ir brīdis, kad to var pierādīt nevis ar emocionāliem vārdiem, bet arī ar finansiālu atbalstu.»

Kā skaidro Rīgas Centrāltirgus vadītājs, Latvijā ir «divdomīga» likumdošanas bāze - ja tirgus sāks piesaistīt līdzekļus pieminekļa veidošanai, pēkšņi var uzrasties kāda institūcija un apgalvot, ka pārkāptas tiesības ieguldīt savu finansējumu šādā pasākumā.

«Interese ir diezgan liela, es domāju - «Cūkai» ir jābūt. Tas nenotiks ātri, jo jāizlej formas un jāatrod akmens. Latvijā nemaz nav tāda granīta gabala. Bet ja nesāksim, tad nebūs nekā,» rezumē Liepiņš.

Kā ziņots, no šī gada 16.jūnija līdz 30.jūnijam Rīgas Centrāltirgus sadarbībā ar Latvijas Arhitektu savienību rīkoja radošo darbnīcu - plenēru par Centrāltirgus ieejas laukuma vizuālā tēla sakārtošanu. Plenēra mērķis bija pilnveidot un kvalitatīvi uzlabot Rīgas Centrāltirgus teritorijas attīstības plānošanas procesu.