Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā iespējama masveida zivju bojāeja

Šobrīd skābekļa līmenis Latvijas ūdens tilpnēs sasniedzis kritisko robežu - 2 miligramus skābekļa uz 1 litru ūdens. Ja arī turpmāko pusotru nedēļu saglabāsies karsts laiks, Latvijas ūdenstilpnēs var sagaidīt masveida zivju slāpšanu, portālu «Apollo» informēja Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes kontroles daļas vadītājs Nikolajs Liskins.

Līdz šim zivju bojāeja novērota trijās vietās - Alauksta ezerā, Misas upē un Dubnas upē.

Liskins informēja, ka šobrīd notiek izmeklēšana, lai izslēgtu iespēju, ka zivju slāpšana saistīta ar cilvēku saimniecisko darbību, tāpēc pašlaik tiek pārbaudīti ūdens tilpņu tuvumā esošie uzņēmumi, attīrīšanas iekārtas un fermas. Ja vainīgie tiks konstatēti, tiks piestādīts aprēķins par zaudējumiem. Par zaudējumiem piedzītā nauda tiks novirzīta zivju resursu atjaunošanai.

Kā norādīja Liskins, iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka visbiežāk pie zivju slāpšanas 50% vainojama daba,  50% — cilvēku saimnieciskā darbība.