Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zoodārzā zibens nospēris kamieli

Rīgas zooloģiskā dārza filiālē «Cīruļi» Aizputes novada Kalvenē zibens nospēris kamieli Tolgatu.

«Cīruļu» pārvaldnieks Arnis Bergmanis portālam «Apollo» pastāstīja, ka zibens kamielim iespēris piektdienas naktī no 7. uz 8. augustu.

Zooloģiskā dārza darbinieki mirušo kamieli nav uzreiz pamanījuši, tas atrasts tikai pēc divām dienām. «Kamielis mēdz aiziet garākās pastaigās mežā, nebija vajadzības viņu meklēt,» stāsta Bergmanis «Kad dzīvnieks neuzradās arī pirmdien, tad gan sākām satraukties un meklēt.»

Tolgats uz «Cīruļu» zooloģisko dārzu 2008. gadā tika pārvests no Rīgas zooloģiskā dārza. Kamielim bija 16 gadi, viņš bija vienīgais šīs sugas pārstāvis Kalvenē. Kopā ar viņu aplokā mitinājušies arī 27 kiangi, kuriem zibens neko ļaunu neesot nodarījis.

Bergmanis norādīja, ka domāšot, kādu «kaimiņu» kiangiem tagad ieviest, jo viņi ne visai ciešot sev blakus citus dzīvniekus. Āzijas kamielis Tolgats ar kiangiem sadraudzējies tādēļ, ka viņi bijuši viena reģiona dzīvnieki.