Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

RSK Lāčplēša ielas namu mēģinās pārdot izsolē ar lejupejošu soli

Likvidējamās «RSK apdrošināšanas AS» (RSK) īpašumā esošo namu Rīgas centrā, Lāčplēša ielā 38, šodien plānots pārdot atkārtotā izsolē ar lejupejošu soli, aģentūru LETA informēja uzņēmumā. 

Nekustamā īpašuma sākumcena arī šajā izsolē būs noteikta 2,762 miljonu latu apmērā. 

Izsole plānota plkst.11, Lāčplēša ielā 38. 

Kā ziņots, šā gada 9.jūlijā paredzētā izsole tika atzīta par nenotikušu, jo tai nepieteicās neviens dalībnieks. 

Pirmā ēkas izsole bija plānota 13.maijā, bet arī tad ēkai nepieteicās neviens pircējs. Sākotnēji nekustamā īpašuma sākumcena bija 3,453 miljoni latu. 

Nama Lāčplēša ielā 38 izsoles cena ir neatbilstoša tirgus situācijai, biznesa portālam «Nozare.lv» atzina nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» Komercīpašumu tirdzniecības daļas vadītājs Jānis Šīns. 

Pie šādas izsoles cenas ēkas kvadrātmetrs maksā aptuveni 750 eiro (525 latus). Līdzīgu Rīgas centra īpašumu, par kuru iegādi interesējas investori, kvadrātmetra pārdošanas cena ir 450 līdz 550 eiro (315 līdz 385 lati), norāda Šīns. 

Pēc nekustamo īpašumu eksperta teiktā, biroju nomas maksa patlaban ir ļoti zema, arī pieprasījums ir ievērojami krities, tādēļ, lai iespējamie investori izrādītu interesi par RSK ēku, tās izsoles cenai jābūt no 315 līdz 385 latiem par kvadrātmetru. 

«Visticamāk, ka potenciālie investori šo ēku pēc iegādes pārbūvēs par daudzdzīvokļu ēku vai viesnīcu. Iegādājoties šādu īpašumu, investīcijas neaprobežojas vienīgi ar pirkumam iztērētājiem līdzekļiem, nepieciešami arī ieguldījumi ēkas rekonstrukcijā. Lai pārdotu šo ēku tuvākā gada laikā, jānosaka tirgus situācijai atbilstoša cena, un tā būtu aptuveni 1,65 līdz 2 miljoni latu,» stāsta Šīns. 

Jau ziņots, ka šim nekustamajam īpašumam noteikts apķīlājums, kuru kā nodrošinājumu parādam tiesā pieteica laboratorisko izmeklējumu uzņēmums SIA «E.Gulbja laboratorija». 

Nekustamā īpašuma apķīlājums esot norādīts kā apgrūtinājums izsoles noteikumos, bet tas netraucēs veikt ēkas izsoli. 

«E.Gulbja laboratorijas» prasību par 16 873 latu piedziņu no RSK tiesa pēc būtības plānojusi izskatīt 29.novembrī plkst.9.30. 

Jau vēstīts, ka Finanšu kapitāla un tirgus komisija (FKTK) ir apstiprinājusi RSK likvidācijas procesa plānu un devusi atļauju tā realizācijai. FKTK anulējusi visas RSK izsniegtās licences. RSK ir pārtraukusi privātpersonu veselības apdrošināšanas līgumus, bet jau likvidācijas sagatavošanas posmā tika pārtraukti līgumi ar ārstniecības iestādēm. 

Darbu pārtraukuši arī RSK reģionālie biroji, bet darbu turpina tikai RSK centrālais biroja Rīgā, Lāčplēša ielā 38.